Yeni Otel Yatırımları İçin 1,3 Milyar Lira Harcama Yapılacak

Ekonomi Bakanlığı yeni otel teşvikleri için kolları sıvadı.

Yeni Otel Yatırımları İçin 1,3 Milyar Lira Harcama Yapılacak

Ekonomi Bakanlığı yeni otel teşvikleri için kolları sıvadı.

05 Temmuz 2018 Perşembe 15:08
69 Okunma
Yeni Otel Yatırımları İçin 1,3 Milyar Lira Harcama Yapılacak

Ekonomi Bakanlığı’nın yeni otel yatırımları için teşvik düzenlediği kaydedildi. Senenin ilk beş ayı için yetmiş yedi adet yeni otel yatırımına dair düzenlenen teşvik belgesiyle toplamda 1,3 milyar liralık harcama yapılacağı ön görüldü.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından hazırlanan derlemeler göre içinde bulunduğumuz yılın Ocak ile Mayıs ayları aralığını kapsayan dönemde turizm için toplamda yüz otuz sekiz adet projenin yatırım teşvik belgesi düzenlenmesiyle ilgili karar alındı. Toplamda gerçekleşecek sabit yatırımların ortalama olarak 2 milyar 26 milyon liraya ulaşacağı belirtilirken, projelerin tamamlanmasıyla beş binin üzerinde kişiye istihdamın da sağlanacağı bilgisine ulaşıldı.

Teşvik belgesine konu olan projeler için ise yetmiş yedi adet komple yeni otel yatırımı söz konusu olurken, bunların arasında otuz adet öğrenci yurdunun yer aldığı kalanının tamamının ise turizm tesisi modernizasyonu yatırımlarından oluştuğu ifade edildi.

Komple yeni otel yatırımları için proje sayısı baz alınarak düzenlenen teşviğe en fazla muhatap olan şehrin İstanbul olduğu belirtilirken, Ocak ayı ile Mayıs ayı aralığında İstanbul içerisinde sekiz adet, Antalya ve Trabzon’da sırasıyla yedi ve altı adet, Muğla’da ve Mersin’de ise dörder adet otel teşvik yatırım belgeleri düzenlendi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.