Türkiye' deki Tatilcilerde Artış

Tur Operatörü Thomas Cook, yaptığı açıklamada Türkiye 'de tatil yapmak isteyen müşterilerde artış olduğunu kaydetti.

Türkiye' deki Tatilcilerde Artış

Tur Operatörü Thomas Cook, yaptığı açıklamada Türkiye 'de tatil yapmak isteyen müşterilerde artış olduğunu kaydetti.

08 Şubat 2018 Perşembe 14:24
82 Okunma
Türkiye' deki Tatilcilerde Artış

İngiliz şirketi Thomas Cook, Türkiye'de tatil yapmak isteyen kitlede artış olduğunu bildirdi.  Bu yaz turist sayısında artış olacağı kaydedildi.

Dünyaca ünlü tur operatörlerinden biri olan Thomas Cook şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Peter Fankhauser, "bu yaz tüm pazarlar arasında Türkiye'nin "üstünlüğü göze çarpan destinasyon"." ifadesinde bulundu. En çok rağbet gören ülkenin İsppanya olduğunu açıklayan Peter Fankhauser, ikinciliği Türkiye ve Yunanistan'ın paylaştığını bildirdi.

Thomas Cook şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Peter Fankhauser, "İspanya halen en büyük destinasyon ancak talep yüzde 40'lardan yüzde 33'lere inerek daha normal seviyeye geldi. İspanya içindeyse Kanarya ile Balear Adaları en popüler destinasyonlar. İspanya, Doğu Akdeniz'de gördüğümüz, ödenenin karşılığının daha iyi alındığı destinasyonlara kıyasla daha pahalı hale geliyor." açıklamasında bulundu.

1841'de açılan paket turu öncüsü Thomas Cook şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Peter Fankhauser, Yunanistan'ın halen yaz tatillerinin ikinci popüler destinasyonu olmaya devam ettiğini belirtirken, Türkiye'nin Yunanistan'ı yakaladığını, Bulgaristan ve Mısır'ın da bu çerçevede kuvvetli performans sergilediğini bildirdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.