Türkiye'de Turizm Toparlanmaya Başladı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da yaptığı açıklamalarla Türkiye turizminin büyüme ivmesi gösterdiğini ifade etti.

Türkiye'de Turizm Toparlanmaya Başladı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da yaptığı açıklamalarla Türkiye turizminin büyüme ivmesi gösterdiğini ifade etti.

30 Kasım 2017 Perşembe 17:15
186 Okunma
Türkiye'de Turizm Toparlanmaya Başladı

Türkiye’nin turizm cenderesinden kurtularak yükselişe geçmesi ardından Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş bir açıklama yaparak, turizmde durgunluğun sona erdiğini ve sene sonuna kadar yirmi altı milyar dolar değerinde turizm geliri elde edileceğini, toplam olarak da otuz milyondan fazla turistin ülkemize geleceğini belirtti.

Antalya’da konuşma yapan bakana, şehrin bürokratları ve turizm sahasının önemli simaları da eşlik etti. Bakan, yaptığı açıklama ile zor günlerin geride kaldığını ve Türkiye’nin turizm cenderesinden çıktığını belirtti. Aynı zamanda ülkenin turizm konusunda dip noktalardan büyük ivme kazanarak yükselişe geçtiğini de sözlerine ekleyen Kurtulmuş, Cumhuriyetin yüzüncü yılına kadar olan sürecin oldukça kritik olduğunu belirtti. Turizm sektörünün de bu anlamda istihdam yaratabilecek güçlü bir saha olacağını ifade eden bakan, Türk turizminin gelişmesi için her şeyi yaptıklarını ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, turizm sektörünün yaklaşık sekiz trilyon dolar değerinde olduğunu ve istihdam sahasının da üç yüz milyon dolara yaklaştığı belirterek, ülkelerin gelişimine doğrudan yüzde dört olarak etki gösterdiğini belirtti. Bakan ayrıca, on yıllık süreç içerisinde ekonomik anlamda gelişme gösteren turizm sektöründen pay almamız gerektiğini ve bunun için tarihi Anadolu coğrafyasının her unsurunun kullanılacağını belirtti. Bakanın verdiği bilgiler arasında en çok Rus turistin daha sonra da Alman turistin Türkiye’yi ziyaret ettiği de yer aldı.

Anahtar Kelimeler:
Numan Kurtulmuş
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.