Türk Eximbank Turizme Kaynak Ayırdı

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, TÜRSAB ile imzalanan protokolle birlikte banka seyahat acentelerine destek sağlayacağı öğrenildi.

Türk Eximbank Turizme Kaynak Ayırdı

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, TÜRSAB ile imzalanan protokolle birlikte banka seyahat acentelerine destek sağlayacağı öğrenildi.

04 Haziran 2018 Pazartesi 23:15
79 Okunma
Türk Eximbank Turizme Kaynak Ayırdı

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, TÜRSAB ile imzalanan protokolle birlikte banka seyahat acentelerine destek sağlayacağı öğrenildi. Bununla birlikte Eximbank’ın turizm acentelerine ayıracağı bütçenin 300 milyon lira olduğu bilgisine ulaşıldı.

Türk Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) üyesi olan seyahat acentelerine destek sağlanması için düzenlenen Türk Eximbank Kaynaklı Destek Kredisi Protokolü İmza Töreni’nin Ankara’da gerçekleştirildiği öğrenildi.

Genel Müdür Adnan Yıldırım ise törende yaptığı konuşma esnasında turizm acentelerine destek sağlanabilmesi amacıyla fon ayrılacağının müjdesini verdi. Kurumun geçtiğimiz yıl büyük ve önemli bir dönüşüm geçirdiğine işaret eden Yıldırım, Türk Eximbank’ın turizm, sağlık ve lojistik ile yurt dışı mimarlık, mühendislik ve müteahhitlik hizmetlerinde bankalar aracılığıyla çalışmanın haricinde direkt yollu çalışılabilir duruma geldiğini ifade etti.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise turizm sektörünün dünyanın en hızla büyüyen sektörü olduğunu vurgulayarak, turizmde büyüme odaklı olan ülkelerin başında da Türkiye’nin geldiğini söyledi. Türkiye için turizmin son derece önemli olduğunu ve geçtiğimiz yıl ekonomiye 21 milyar dolardan fazla net katkı sağladığını anlatan Bağlıkaya, bu hacmin, dış ticaret açığının üçte birini kapattığını belirtti. Bağlıkaya, verilecek olan turizm desteğinin de 500 milyon liraya çıkarılmasının talebinde bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.