Turizme Desteğe Tam Gaz

Ekonomi Bakanlığı tarafından turist getirisi yapan A grubu seyahat acentelerine uçak desteği sağlamaya devam ediyor.

Turizme Desteğe Tam Gaz

Ekonomi Bakanlığı tarafından turist getirisi yapan A grubu seyahat acentelerine uçak desteği sağlamaya devam ediyor.

15 Nisan 2018 Pazar 23:28
102 Okunma
Turizme Desteğe Tam Gaz

Ekonomi Bakanlığı tarafından turist getirisi yapan A grubu seyahat acentelerine uçak desteği sağlamaya devam ediyor. Sektörün rekabet düzeyini koruması gayesiyle ilk defa 2015 senesinde verilmeye başlanan destek doğrultusunda her turistik uçak başına altı bin dolar destek verildi.

Bakanlık tarafından 2015 senesinde on sekiz seyahat acentesine toplamda seksen dört milyon üç yüz kırk altı bin liralık ödeme yapılmıştı. 2016 senesine gelindiğinde verilen destek daha da artırılarak tüm ülkeleri kapsayacak şekilde genişletildi. Buna göre 2016 senesinde de en az yüz elli yolcu turist getiren uçaklara yedi bin sekiz yüz dolar destek verildi. Toplamda seksen dokuz seyahat acentasına yapılan ödeme miktarı ise beş yüz altmış bir milyon sekiz yüz yetmiş bir bin altı yüz doksan yedi lira oldu.

Bakanlığın belirlediği hedef pazarlara verilen destek tutarı ise yüzde yirmi oranında daha fazla olarak verilecek. Buna göre hedef pazarlar arasında Güney Kore, Japonya, Endonezya, Malezya, Hindistan ve Çin gibi ülkeler yer aldı.

Anahtar Kelimeler:
Ekonomi Bakanlığı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.