Turizmde Yeni Hedef Uzakdoğu

Turizm konusunda alınacak yol ile ilgili önemli bilgiler aktaran Kurtulmuş, hedefin Uzakdoğu ülkelerine çevrildiğini belirtti.

Turizmde Yeni Hedef Uzakdoğu

Turizm konusunda alınacak yol ile ilgili önemli bilgiler aktaran Kurtulmuş, hedefin Uzakdoğu ülkelerine çevrildiğini belirtti.

02 Kasım 2017 Perşembe 17:41
222 Okunma
Turizmde Yeni Hedef Uzakdoğu

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin mevcut turizm politikasını ele alarak, ilerleyen dönemlerde izlenecek olan stratejiler ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

Bakan Kurtumuş, ilerleyen dönemler için Uzakdoğu pazarının hedeflendiğini belirterek, özellikle Çin konusunda önemli etkinlikler yapılarak pazar hacminin genişletileceği belirtildi. Turizm konusunda üç farklı strateji uygulanacağı belirtilen açıklamada, birinci hedefin yeni pazarlara girmek için çeşitli faaliyetlerin yapılacağı ve bu kapsamda çeşitli Uzakdoğu ülkelerine açılınması gerektiği bilgisine yer verildi.

Açıklamalarında Uzakdoğu’nun bu tarihe kadar ihmal edildiğini vurgulayan Bakan, mevcut durumdaki Rus ve Alman pazarlarının bu çalışmalar çerçevesinde ihmal edilmeyeceğini belirtti. Türkiye’nin yeni pazarlara açılmasının gerektiğini belirten Bakan, bu kapsamda, çalışmalara hız verileceğini kaydetti.

Dünya çapında Türkiye’ye karşı yapılan kötü propagandalara karşı da konuşan Bakan, İslam karşıtlığı ve Türkiye düşmanlığı konusunda da çalışmaların başlatılacağını belirtti. Türkiye karşıtı propaganda yapanlara karşı, olumlu yöndeki fikirlerin hakim olunması yönünde çalışma gerçekleştireceklerini belirten Bakan FETÖ konusunda da birtakım açıklamalar yaptı.

FETÖ elebaşısının ABD tarafından teslim edilmemesine yönelik tepkilerini dile getiren Bakan Kurtulmuş, durumu bir karşı örnek üzerinden değerlendirerek, konuya olan tepkisinin altını çizdi. Bu kapsamda ilgili taleplerin Türkiye Cumhuriyeti tarafından yineleneceğini belirten Kurtulmuş, yapılacak olan ziyarette bu talebin tekrar sunulacağını kaydetti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.