Turistler Karaya Cam Fanus İle Çıkacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehrin bir turizm cenneti olduğunu belirterek yeni projelerin yapılacağını aktardı.

Turistler Karaya Cam Fanus İle Çıkacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehrin bir turizm cenneti olduğunu belirterek yeni projelerin yapılacağını aktardı.

01 Aralık 2017 Cuma 16:39
268 Okunma
Turistler Karaya Cam Fanus İle Çıkacak

Turist sayısının geçtiğimiz dönem düşüş gösterdiği Antalya’da, yerel belediye önlem almak için harekete geçti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni projeler ile turistleri Antalya’ya çekmeye çalışacaklarını anlattı. Başkanın açıklamalarına göre Konyaaltı Sahili’ne yapılacak kruvaziyer limanı ile turistlerin ilgisinin çekileceği hesaplanıyor. Yapılacak olan limanda turistler, gemilerden asansörler vasıtasıyla denize inecek ve cam fanuslar yardımıyla da karaya çıkış yapacak. 

Antalya Sivil Düşünce Platformu Derneği’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı, yapmak istediği projeleri eleştirilenlere yönelik vizyon fukaraları şeklinde konuştu. Başkan, projelerin gerçekleşmesinden sonra turistlerin Antalya’ya akın edeceğini ve bunun da hem yerel halk hem de esnaf için olumlu sonuçlar doğuracağını açıkladı. Başkan bilhassa Konyaaltı ilçesine yapacaklarını açıkladığı projeler doğrultusunda, çılgın girişimlere de rağbet göstereceklerini belirtti.

Menderes Türel, Antalya şehrinin tam anlamıyla bir turist kendi olduğunu ve Antalya’ya yüzden fazla ülke vatandaşlarının turist olarak gezmeye geldiklerini bildirerek, şehri güzelliklerle donatmaları gerektiğini ifade etti. Antalya içerisinde turizm hizmetleri bakımından gelişmelerin de bulunduğunu söyleyen Türel, turizm odaklı şehirlerin gelişmeye başladıklarını ve bu trendi kendilerinin de takip etmelerinin gerektiğini belirtti.

Başkan, yapmış olduğu açıklamalar nezdinde Antalya’ya yeni raylı sistemlerinin ihâlesinin de sene bitmeden yapılacağı müjdesini verdi. Yapılacak olan çalışmalar nezdinde yeni sitem, iki sene sonra faaliyete geçmiş olacak.

Anahtar Kelimeler:
Menderes Türel
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.