Turistler İçin Yeni Gözde: Karadeniz Bölgesi

Kalkınma Bakanlığı'nın destekleriyle Karadeniz Bölgesi'nde yeni bir kalkınma planı hazırlandı.

Turistler İçin Yeni Gözde: Karadeniz Bölgesi

Kalkınma Bakanlığı'nın destekleriyle Karadeniz Bölgesi'nde yeni bir kalkınma planı hazırlandı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 17:03
855 Okunma
Turistler İçin Yeni Gözde: Karadeniz Bölgesi

Son birkaç yılda yapılan tanıtım çalışmaları kapsamında başka Ortadoğulu Arap turistler olmak üzere birçok yabancının uğrak noktası hâline gelen Karadeniz, bölge içerisinde de tekrar yatırım almaya hazırlanıyor.

Rize bölgesindeki otel sahipleri, önümüzdeki yıl içerisinde hizmetlerini çeşitlendirerek daha farklı atılımlar içerisine gireceklerini belirttiler. Böylece bölge halkının da turizm açısından ekonomik katkı sağlayacağı ifade edilirken, Karadeniz’in meşhur köprüleri, dağları, vadi ve yaylalarıyla şelalelerinin yabancı turistler için vazgeçilmez bir câzibe hâline geldiği söylendi. Gelen taleplere yetişebilmek ve tam anlamıyla doğru bir hizmet verebilmek için çalıştıklarını söyleyen bölge otelcileri, pazarlama stratejilerinin de geliştirilerek daha iyiye doğru adım atılacağını söylediler.

Karadeniz Bölgesi için istenen turizm yoğunluğu genelde kış mevsimi ile sınırlı kalıyor. Bu bakımdan coğrafyanın buna elverişli olduğunu söyleyen otelciler, bilhassa Kaçkar Dağları’nın Türkiye’nin en önemli sıradağları olduğunu söyledi. Bölgede kış sezonunun altı aya kadar devam ettiği bilinmektedir. Bu özellikleri ile Kayak Federasyonu’nun da bölge için ciddî çalışmalarının olduğunu belirten işletmeciler, doğal pistlerin kullanılarak turistlerin hizmetine sunulduğunu ifade ettiler.

Kalkınma Bakanlığı’nın da bölge ile ilgili destek verdiği ve elde edilecek yatırımların en doğru şekilde nereye yapılacağı konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çalışma yaptığı da verilen bilgiler arasında yer almaktadır.  Bu kıştan itibaren başta kayak merkezleri olmak üzere birçok turizm faaliyetin Karadeniz Bölgesi’ni turizme doyuracağa düşünülmektedir.

Son Güncelleme: 08.11.2017 19:29
Anahtar Kelimeler:
KaradenizKayak Merkezi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.