Tadilata Giren Lüks Otel Tekrar Faaliyete Geçecek

Dünyanın en lüks oteli olan Mardan Palace, önümüzdeki seneden itibaren tekrar faaliyete başlayacağını duyurdu.

Tadilata Giren Lüks Otel Tekrar Faaliyete Geçecek

Dünyanın en lüks oteli olan Mardan Palace, önümüzdeki seneden itibaren tekrar faaliyete başlayacağını duyurdu.

30 Kasım 2017 Perşembe 22:33
511 Okunma
Tadilata Giren Lüks Otel Tekrar Faaliyete Geçecek

2009 tarihinde dünyanın en lüks oteli olarak Antalya’da açılışı yapılan Mardan Palace Otel, geçtiğimiz aylarda faaliyetlerini durdurmuştu. Rezervasyonlarını bile iptal eden otel, elektrik ve su borçlarını ödeyemeyince karanlığa gömülmüş, otelde sadece güvenlik görevlileri kalmıştı. Mardan Palace Genel Müdürü Selçuk Şentepe, yaptığı açıklama ile otelin tadilatta bulunduğunu ve önümüzdeki senenin mart sonunda açılacağını belirtti.

Mardan Palace Otel, 2009 senesinde bir buçuk milyar dolara yakın para harcanarak yapılmıştı. Azeri Telman İsmailov’un sahibi olduğu otel, görkemli bir açılışla ziyaretçi kabul etmeye başlamıştı. Hatta açılışa Paris Hilton, Monica Bellucci ve Sharon Stone gibi isimler katılmıştı. Otel, Antalya’nın Kundu bölgesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde gelen hacizler nedeniyle kapılarını kapatan otel, aynı zamanda dünyanın en lüks oteli de seçilmişti. Otel genel müdürünün vermiş olduğu bilgilere göre, işletmenin çok kötü durumda olmadığını ancak birtakım borçlarının mevcut bulunduğunu söyleyerek, hâli hazırdaki mal varlığının borçlara nispeten beş kat daha fazla olduğunu belirtti.

Genel müdür, yaptığı açıklama ile otelin tadilata girdiğini açıkladı ve toplamda iki yüz personelle tekrar açılacağını belirtti. Müdür, diğer birçok otel gibi Mardan Palace’nin de sıkıntılar yaşadığını ancak yeni yıl ile birlikte müthiş bir Hint düğünü organizasyonu yapacaklarını söyledi. Selçuk Şentepe, yaptığı yeni sezona son derece hazırlıklı olarak gireceklerini bildirdi.

Anahtar Kelimeler:
Mardan Palace
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.