Kültür ve Turizm Bakanlığı Pazarlama Desteğini Resmî Gazete'de Yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı yurt dışı tanıtım desteği için kolları sıvadı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Pazarlama Desteğini Resmî Gazete'de Yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı yurt dışı tanıtım desteği için kolları sıvadı.

21 Temmuz 2018 Cumartesi 13:45
67 Okunma
Kültür ve Turizm Bakanlığı Pazarlama Desteğini Resmî Gazete'de Yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığı yazılı bir açıklama ile hazırladığı son düzenlemeyle yurt dışında tanıtım gerçekleştirmek isteyen firmalara dönük destek kapsamını genişlettiğini duyurdu.

Yurt Dışı Turizm Fuarlarına Katılımın ve Turizm Tanıtma ve Pazarlama Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Karar" ile birlikte, öncesinde olduğu gibi esas fonksiyonu konaklama olan şirketlerin dışında geniş çerçevelerde mevcut olan firmalar için devlet eliyle desteklenmesinin yolunun açıldığı vurgulandı.

Yapılan açıklamalarda kararın 9 Temmuz tarihindeki Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği öğrenilirken, turizm sektörünün canlandırılması amacıyla tanıtım çalışmalarının desteklenmeye devam edilerek arttırılacağı vurgulandı.

2010 yılında çıkarılan "Yurt Dışı Turizm Fuarlarına Katılımın ve Turizm Tanıtma ve Pazarlama Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Tebliğ” ile bir önceki mali yıl için bir milyon dolarlık geliri yurt dışından temin edebilen ve esas göveri konaklama olan firmaların Bakanlık desteğinden yararlanabildiklerine dair yapılan açıklamalarda yurt dışındaki turizm fuarlarına katılımların artırılmasına değinildiği görüldü. Bunun yanı sıra ise ülkenin ve turizm olanaklarının yurt dışında tanıtımı ve pazarlanabilmesi için destek kapsamının genişletileceği, seyahat acentelerinden sektör mesleklerine kadar pazarlama desteğinin devam edeceği öğrenildi. Yürürlüğe sokulan karar ile birlikte esas fonksiyonu konaklama olan firmaların bir yıl önceki mali yıl içinde 750 bin dolar hacmindeki dövizi yurt dışından sağlaması gerektiğine işaret edildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.