Antalya'da Turizm Canlanacak

Antalya'da turizmi canlandırmak amacıyla "Antalya Seni Bekliyor" adı altında turizm kampanyası düzenlenecek. Bu kampanya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) ve tur operatörleri tarafından ortak yürütülecek.

Antalya'da Turizm Canlanacak

Antalya'da turizmi canlandırmak amacıyla "Antalya Seni Bekliyor" adı altında turizm kampanyası düzenlenecek. Bu kampanya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) ve tur operatörleri tarafından ortak yürütülecek.

10 Şubat 2018 Cumartesi 14:33
205 Okunma
Antalya'da Turizm Canlanacak

Antalya'da turizmi canlandırmak amacıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in öncülüğünde "Antalya Seni Bekliyor" adı altında turizm kampanyası başlatıldı.

Kampanyanın protokolü için düzenlenen tören, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) ve tur operatörlerinin katılımlarıyla Çırağan Palace Kempinski Balo Salonu'nda gerçekleşti.

Burada konuşma yapan Menderes Türel, güzel bir projeye başladıklarını belirterek, "Bu kampanya sadece turizm meselesi değil, Antalya'nın yeni atılım dönemini başlatıyoruz .Türkiye Cumhuriyeti en güçlü dönemlerinden birini yaşıyor. 2016 duraklama dönemiydi, 2017 toparlama dönemi oldu, 2018 atılım döneminde koşmaya başlıyoruz." dedi.

Bu kampanya sayesinde erken rezervasyonun turizm içine yerleşebileceğini belirten Türel, tatile yapmak isteyen vatandaşların aralık, ocak, şubat aylarında rezervasyon yapabileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde Antalya'da bulunan tesislerin altyapılarının düzenlendiğini belirten Türel, "2016'da Rusya krizine karşı farklı bir seferberlik başlattık, birçok Avrupa ülkesine çok önemli ziyaretler yaptık. Bu temaslar sonucunda toparlanma sezonuna girdik. Bu yıl yabancı turist sayısında yüzde 30 artış bekleniyor. Bu yıl 20 milyon turizm hareketi yaşanacak. Hedefimiz dünya çapında yankı uyandıracak hizmetler vermek. Kampanyamızın hedefi sadece yabancı turistler değil, kampanyamız yerli turistlere de yönelik." diye konuştu.

Bu kampanya çerçevesinde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Kayseri, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Eskişehir, Çorum, Denizli, Edirne, Hatay, Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon'da açık hava mecralarında tanıtım yapacaklarını ifade eden Türel, şu sözleri kullandı:

"www.antalyasenibekliyor.com sitesi aracılığıyla erken rezervasyondan yararlanmak isteyen herkesin, hızlı bir şekilde iş birliği içerisinde olduğumuz tur operatörleriyle bağlantı kurmalarını sağlayacağız. Vatandaşlarımız siteye girip tatil organizasyonlarını bugünlerde yaparlarsa yüzde 50'lere varan erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabilirler."

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da yaptıkları bu kampanya sayesinde  ilk kez kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin bir araya geldiğine belirterek, "40 milyona yakın vatandaşımız tatil yapma imkanı bulacak. Projemiz 16'ya aşkın ilde hayata geçecek. Yabancıya ucuz kendi vatandaşımıza pahalı algısı kırılacak." şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.