Akdeniz Otelleri Şimdiden Doldu

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, haziran ayı doluluk oranını açıkladı.

Akdeniz Otelleri Şimdiden Doldu

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, haziran ayı doluluk oranını açıkladı.

11 Haziran 2018 Pazartesi 16:04
102 Okunma
Akdeniz Otelleri Şimdiden Doldu

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, şimdiden haziran doluluklarının yüzde 90-95 seviyesinde olduğunu, bu trendin temmuz ve ağustos aylarında da devam edeceğini söyleyebileceklerini, Ramazan Bayramı döneminde de kıyı bölgelerindeki tüm otellerin yüzde 100 doluluğa ulaşacağını şimdiden söyleyebileceklerini ifade etti.

Turizmde 2017'de başlayan büyüme trendinin devam ettiğini belirten Yağcı, turist sayılarının son derece memnuniyet verici olduğunu, geçen yıl canlanan Rusya pazarında büyümenin devam ettiğini, bunun yanında Avrupa pazarlarında da çift haneli büyümelerin gerçekleştiğini bildirdi.

Yağcı, Türkiye turizminin bu sene çift haneli büyüme yakalayacağını öngördüklerini bildirerek bu trendin bu şekilde yıl sonuna kadar devam edeceğini düşündüklerinin altını çizdi.

2017 yılının Ocak- Mayıs ayı dönemine göre Antalya'da yüzde 45 oranında bir turist artışı söz konusu olduğunu, Almanya pazarında geçen yıla kıyasla yüzde 75'lik bir büyümenin söz konusu olduğunu açıklandı.

Yağcı, Türkiye’nin iki önemli kaynak pazarının Rusya ve Almanya olduğuna değinerek, Rusya pazarında iyileşmeyi geçen sene yakaladığımızı, 2018'de de Avrupa pazarındaki iyileşmeyi yakalayacaklarını, dolayısıyla Avrupa pazarında da çok ciddi bir büyümenin söz konusu olacağını, henüz Avrupa pazarında Almanya, Hollanda, Belçika, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde 2014 rakamlarına ulaşmamış olsak da 2017'ye kıyasla çok ciddi bir büyüme söz konusu olduğunu, bu durumunda Avrupa pazarında 2019 yılına çok daha farklı bir umutla gireceğimizi gösterdiğini belirtti.

Anahtar Kelimeler:
AkdenizErkan Yağcı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.