2018'de Turizmde Önemli Toparlanmalar Yaşandı

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, 2018 yaz turizminin oldukça verimli geçtiğine değindi.

2018'de Turizmde Önemli Toparlanmalar Yaşandı

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, 2018 yaz turizminin oldukça verimli geçtiğine değindi.

14 Eylül 2018 Cuma 14:55
56 Okunma
2018'de Turizmde Önemli Toparlanmalar Yaşandı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bir açıklama yaparak turizmdeki yaz sezonunun henüz tamamlanmadığını, Eylül ayının verimi en yüksek aylardan biri olduğunu kaydetti. Osman Ayık açıklamasında, Avrupa ve yurt dışındaki diğer pazarlardan devam eden bir misafir akışının olduğunu belirtti.

Beklentilerin doğrultusunda yoğun bir sezon yaşanmakta olduğunu vurgulayan Osman Ayık, yıl sonu itibariyle Türkiye’ye gelen yabancı ziyaret sayısında kırk milyonun aşılacağını söyledi. Çocuklu aileler adına tatil döneminin sona erdiğini fakat çocuğu olmayan ya da orta yaş üstündeki aileler için ise Eylül ayının ciddi bir tatil dönemi olduğunu ifade eden Ayık, bu ayda fiyatların da daha makul olduğunu ekleyerek, iklimin yumuşak olmasına da değindi.

Otel doluluklarında ise iyi durumda olduğuna işaret eden Ayık, 2019 yılına yönelik taleplerde de önemli bir hareketlilik olduğunu kaydetti. 2019 yılının turizm beklentilerinin çift haneli bir büyümeye işaret ettiğini vurgulayan Osman Ayık, gelecek yılın bu yıldan daha iyi geçeceğini söyledi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu üyesi Ali Kızıldağ ise 2019 yılının dengeli fiyatların sağlanması durumunda altın bir yaşanabileceğini kaydederken, Başkan Halil Özyurt ise bu yıl 2015 yılı rakamlarının yakalandığını ve sektörde önemli bir toparlanma yaşandığını ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
Osman AyıkTürofedTurizm
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.