Windows Hello’ya Yeni Özellik: Avuç İçi Tanıma

Windows 10 cihazlarında bulunan Windows Hello’ ya yeni özellik geldi.

Windows Hello’ya Yeni Özellik: Avuç İçi Tanıma

Windows 10 cihazlarında bulunan Windows Hello’ ya yeni özellik geldi.

10 Şubat 2018 Cumartesi 14:55
137 Okunma
Windows Hello’ya Yeni Özellik: Avuç İçi Tanıma

Windows 10 Pro’ ya yapılan çalışmalar sonrası sisteme yeni güvenlik özelliği getirildi. Touch ID ve Face ID teknolojilerine sahip olan Windows 10 Pro’ya yeni bir özellik daha eklendi.

Güvenilir ve hijyenik güvenlik sağlamak adına çalışmalar yapan Windows, yeni bir güvenlik özelliğiyle karşımıza geldi. 

Microsoft yeni güvenlik sistemi için Fujitsu ile birlikte çalıştı. Yapılan çalışmalar sonucunda Windows 1o Pro’ya avuç içi tanıma özelliği getirildi.

Kimlik doğrulama sistemine bir yeni özellik daha ekleyen Windows, avuç içi tanıma özelliğini Windows 10 Pro destekli tablet, bilgisayar ve mobil cihazlarda kullanma imkanı sağlıyor.

Şifre yazma dönemine son vermek isteyen Windows, getirdiği kimlik doğrulama sistemleriyle güvenilir ortam sağlamayı amaçlıyor. 

Fijutsu’nun yaptığı açıklamaya göre sisteminin avuç içini yanlış tanıma oranının %0,00008, avuç içini tanımlamanın başarısız olma ihtimali ise %0,01 olarak değerlendirdi. Getirilen avuç içi tanıma teknolojisinin Windows Hello kısmından ayarlayabileceği açıklandı.

Son Güncelleme: 10.02.2018 15:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.