WhatsApp İnternetsiz Kullanıma Başladı

WhatsApp kullanıcılarına İnternetsiz ortamda mesajlaşma imkanı sunmaya başladı. Şimdilik sadece Android kullancıları bu hizmetten yararlanabilecek.

WhatsApp İnternetsiz Kullanıma Başladı

WhatsApp kullanıcılarına İnternetsiz ortamda mesajlaşma imkanı sunmaya başladı. Şimdilik sadece Android kullancıları bu hizmetten yararlanabilecek.

04 Aralık 2017 Pazartesi 15:40
218 Okunma
WhatsApp İnternetsiz Kullanıma Başladı

İnternet kullanılarak rehberimizde yer alan kişilerle mesajlaşma, görüntülü arama hizmeti veren WahsApp, artık internetsiz kullanılabilecek. Bilindiği gibi whatsapp internetin olmadığı durumlarda gelen mesajları wi-fi bağlanmadan ya da hücresel veri açılmadan iletilere ulaşamıyorduk. İnternete bağlanıldığı an gönderilen mesajlar uygulamaya yükleniyordu, açıklanan yeni bilgiler ışığında artık internetsiz ortamda mesajlar ulaştırılabilecek.

İnternet kullanımı olmadan WhatsApp erişim sağlamak isteyen kullanıcılara şöyle bir kötü haberimiz var şimdilik sadece Android kullanıcıları bu hizmetten yararlanabilecek. iOs kullanıcıları ise internet ayarlarında Proxy ve port değişimi imkanı bulunmadığı için internetsiz whatsapp erişimi sağlanamıyor.

Birçok android kullanıcısını sevindiren internetsiz whatsapp kullanımından yararlanabilmek için şu adımlar izlenmeli;

Öncelikle kullandığınız android telefonunuzdan Ayarlar-Bağlantılar-Mobil Ağlar bölümüne giriş yapın. Ardından Mobil ağlar başlığı altında –Erişim Noktası Adları yazısını tıklayarak, Erişim Noktası Adları bölümünden saü üstte bulunan ‘ekle’ seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda;

İsim: WhatsApp

APN: İnternet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı noktası: 8080

Bu bilgiler girildikten sonra profili kaydederek Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp uygulamasını seçin.

İnternet bağlantınız açık kalarak uygulamaya erişim sağlayabiliyorsunuz ancak internet paketinizden herhangi bir veri azalması yaşanmıyor. Ayarlarınızı normale aldığınız an ise internetsiz vakitlerde kullandığınız veri hesabınızdan düşüyor.

İnternetiniz olmadığı durumlar için whatsapp kullanıcıları için büyük bir yenilik kazandırırken smslerin bu kararla iyice tarihe karışacağı ortaya çıkıyor. Whatsapp bluetooth Messenger ile de çevrenizdeki kişilere mesafesi yakın olan arkadaşlarınıza mesaj yollayabilirsiniz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.