WeWALK’a Edison Ödülü

Vestel-Young Guru Academy iştiraki ile geliştirilen akıllı baston WeWALK, ABD’nin inovasyon ödülü olan Edison Ödülü’nü almaya hak kazandı.

WeWALK’a Edison Ödülü

Vestel-Young Guru Academy iştiraki ile geliştirilen akıllı baston WeWALK, ABD’nin inovasyon ödülü olan Edison Ödülü’nü almaya hak kazandı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 13:55
132 Okunma
WeWALK’a Edison Ödülü

Edison Ödülleri 1987 yılından beri verilerek, inovasyon hususundaki inandırıcılığı ve mükemmeliyete işaret ediyor. Yeni ürün ve hizmet geliştirme, pazarlama, insan merkezli tasarım ve inovasyon konularında mükemmelliği onurlandırmak için tasarlanmış uluslararası bir yarışma olan Edison Ödülleri’nin kriterleri Kazananlar, Kavram, Değer, Yayılım ve Etki.

Vestel Erişilebilirlik Projesi bünyesinde 2016 tarihinde Young Guru Academy ile gerçekleştirdiği Engelsiz Hackhaton'da doğan akıllı baston WeWALK, Vestel'in Ar-Ge ve üretim desteği ile üretime geçiyor. WeWALK, engelleri algılayabilme, telefonla entegrasyon edilebilme ve açık platform ile üç özellikte bulunuyor.

WeWALK, görme engelliler için geliştirilmiş olan akıllı baston ile, kullanıcısının göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri algılayarak kullanıcısına uyarıda bulunuyor.

Bluetooth sistemi de bulunan WeWALK, telefonu bluetooth üzerinden kontrol edilmesini de sağlıyor. Cep telefonu kullanmadan bluetooth aracılığı ile navigasyon mesaj ve arama yapabilme imkanı sağlayan WeWALK, Vestel mağazaları ve vestel.com.tr'de 750-850 TL üzerinden satışa sunulacak.

WeWALK, ABD’nin inovasyon alanında en prestijli ödülü olan Edison Ödülü’nü almaya hak kazandı. Sağlık&İyi Yaşam kategorisinde WeWALK altın ödüle layık görüldü.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.