Uber Uçuşa Geçecek

Uber tarafından yapılan açıklamada, 10 sene içerisinde uçan taksiyle uçacağımız bildirildi.

Uber Uçuşa Geçecek

Uber tarafından yapılan açıklamada, 10 sene içerisinde uçan taksiyle uçacağımız bildirildi.

20 Şubat 2018 Salı 16:30
153 Okunma
Uber Uçuşa Geçecek

Uber'in İranlı Yönetim Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi tarafından yapılan açıklamada 5-10 yıl içerisinde Uber Air isimli uçan taksi hizmetine başlayacak seviyeye geleceği bildirildi. Geleceğin büyük adımlarının gökyüzü çalışmaları üzerinden yapıldığını öngören Khosrowshahi, bu projesini Tokyo'daki bir firmayla paylaştı.

Öncelikle 2016 yılında "Uber Elevate" adlı açıklamada söz konusu olan uçan taksi uygulaması, Uber tarafından hala ulaşılmaya çalışılan bir hedef olduğu bildirildi. Uber tarafından yapılan uçan takside daha sessiz, düşük maliyetli ve helikopter formatında çalışması bekleniyor ve VTOL olarak adlandırılan dikey iniş ve kalkış sistemine sahip olması hedefleniyor.

Düşüncelerini NASA ile hayata geçirmek isteyen Uber’in en büyük hisse sahibinin Japon şirketi Softbank olduğu bildirildi.

Japonya şirketlerin teknoloji ve geleceğe yönelik atılımlar hususundaki başarısı, Uber'in vizyonerliği, NASA'nın projede iş birliği içinde bulunması ve Elon Musk gibi keşfettiği her buluşun kaynak kodlarını paylaşan bir dehanın bu dünyada bulunması, uçan taksi hedefinin çok da uzak olmadığına bir kanıtlıyor.

Buna yönelik Google'ın kurucu ortağı Larry Page'in kurduğu Kitty Hawk isimli uçan araba üretmeyi hedefleyen şirketin CEO'su Sebastian Thrun da uçan arabalar için "5 sene içerisinde piyasaya çıkabilir" açıklamasında bulunmuştu.

Son Güncelleme: 20.02.2018 16:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.