Türklerden Mercedes’e Dokunmatik Ekran

Mercedes-Benz Türk tarafından Mercedes kamyonlarında kullanılması için Apple Carplay uyumlu dokunmatik ekran sistemi üretildiği açıklandı.

Türklerden Mercedes’e Dokunmatik Ekran

Mercedes-Benz Türk tarafından Mercedes kamyonlarında kullanılması için Apple Carplay uyumlu dokunmatik ekran sistemi üretildiği açıklandı.

12 Haziran 2018 Salı 12:26
107 Okunma
Türklerden Mercedes’e Dokunmatik Ekran

Mercedes-Benz Türk, Mercedes kamyonlarında kullanılması için Apple Carplay uyumlu dokunmatik ekran üretildi. Türkler tarafından üretilen bu sistem ise dünya tarihinde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Türkiye'de bulunan 909 Ar-Ge merkezinden 202 adeti otomotiv sektöründe bulunuyor. Türkiye otomotiv sanayi son yıllarda Ar-Ge alanında önemli yatırım yaptı. Mercedes-Benz Türk tarafından Mercedes kamyonlarında kullanılması için üretilen Apple Carplay uyumlu dokunmatik ekran sistemi için Mercedes-Benz Türk ve Daimler AG tüm dünyada Apple'dan bu sertifikayı alan ilk şirket oldu.

Apple Carplay uyumlu dokunmatik ekran sistemi geliştirilirken, küresel çapta kamyonlarda hoparlör, radyo ve navigasyon sistemleri sorumlusu olan Türk ekipleri, Japonya, ABD, Almanya, Brezilya, Malezya ve Hindistan ile bilgi transferi amacıyla sürekli iletişim halinde kaldı.

Türkiye'de geliştirilen multimedya sisteminin Mercedes-Benz tarafından ilk kez IAA Ticari Araç Fuarı'nda tanıtıldığını ifade eden Mercedes-Benz İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Ar-Ge Mekatronik ekibinin Mercedes-Benz Türk'ün Ar-Ge konusundaki gururlarından bir diğeri olarak bir ilke imza attığını belirtti.

Sülün, Mercedes-Benz Türk’ün, ana şirketi Daimler AG'nin küresel Ar-Ge ağı içerisinde 'yetkinlik merkezleri' oluşturma stratejisine bağlı olarak yeni sorumluluklar üstlenmeye devam ettiğini, Mercedes-Benz Türk'ün Ar-Ge Merkezi’nin, dünya üzerinde bu sorumlukları taşıyan tek merkez haline geldiğini, Türkiye'den dünyaya mühendislik ihraç eden, Ar-Ge merkezleri ile Mercedes-Benz Türk’ün, ilkleri ve enlerine yenilerini eklediğini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler:
MercedesTürkApple Carplay
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.