Spotify Türkiye’de Kapandı

Spotify, Türkiye’de olan ofisini resmen kapatacağını açıkladı.

Spotify Türkiye’de Kapandı

Spotify, Türkiye’de olan ofisini resmen kapatacağını açıkladı.

08 Şubat 2018 Perşembe 18:11
588 Okunma
Spotify Türkiye’de Kapandı

Dijital müzik programı olan Spotify’in, Türkiye’deki ofisinin kapanacağı bildirildi. Ergün Çivi’nin önderliğiyle 2013 yılında 10 kişilik ekip ile kurulan ofisin kapanma sebebi belli oldu.

Uzun yıllar hizmet gösteren ofis, ticari sebeplerden ötürü Türkiye de bulunan ofisini kapatacağını bildirdi. Türkiye de bulunan ofisin kapatılması Spotify tarafından da resmi olarak açıklandı.
İstanbul Levent’te bulunan Türkiye Spotify ofisiTürkiye direktörü Ergül Çivi’nin ise görevine ABD Ticari Direktör olarak devam edeceği bildirildi.

Kullanıcı oranı olarak en büyük müzik platformu olan Spotify Türkiye’nin yaptığı açıklama “Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor." olarak kaydedildi.

Şirket yakınlarından sızdırılan bilgiye göre “Spotify, Türkiye operasyonlarını, bölge ülke temsilciliklerine bağlayacak. Yeniden yapılandırma çerçevesinde Türkiye ekibi çalışmalarını söz konusu bölge ülkelerin çatısı altında sürdürecek. Plak şirketleri ve sanatçılarla olan iletişimde bu şekilde sürdürülecek” ifadesine yer verildi.

Son Güncelleme: 09.02.2018 10:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.