LG Göz Tarama Teknolojisi İle Geliyor

Akıllı telefon şirketleri çıkacak her yeni telefonu için önemli bir özellik getirmeye devam edyor. LG'nin yeni amiral gemisi G7'de göz tarama olacağı belirtiliyor.

LG Göz Tarama Teknolojisi İle Geliyor

Akıllı telefon şirketleri çıkacak her yeni telefonu için önemli bir özellik getirmeye devam edyor. LG'nin yeni amiral gemisi G7'de göz tarama olacağı belirtiliyor.

10 Aralık 2017 Pazar 10:06
215 Okunma
LG Göz Tarama Teknolojisi İle Geliyor

Akıllı telefon dünyasında çıkan her yeni telefonla birlikte bir özellik daha geliyor. Bu kez LG çıkaracağı yeni amiral gemisine getireceği teknolojiyle çok konuşulacağa benziyor.

2018 yılında LG’nin çıkaracağı G7 marka telefonda göz tarama işlevinin olacağı belirtiliyor. LG iris tarama işlevinde diğer markaların peşinden gitmeyerek kendi belirlediği yolda ilerlerken, bu zamana kadar sadece parmak izi tarayıcısı kullandı.

Telefon dünyasında güvenlik önlemleri alan markalar ilk önce tuş açmak için kilit koyarken ardından şekil çizerek ekran kilidini açıyorduk. Gelişen teknolojiyle birlikte parmak okuyucu özelliği gelen akıllı telefonlarda son dönemde yüz tanıma güvenlik önlemini ile en üst seviyeye çıkarmıştı. Ancak yüz tanımada ilk başta sorunlar çıkmaya başladı. LG ise piyasayı yerinden oynatacak bir kararla göz tarayıcısı ile yeni telefonu LG G7 çıkaracak.

Göz okuma sensörünün patentini çıkaran LetsGoDigital şirketi birkaç özelliğin daha yer aldığını belirtti. Sensör, kullanıcıların gözlerini düşük ışıklı ortamda bile okuyabilecekken, göz bebeğinde oluşan büyüme küçülme hareketlerini algılama özelliği ile hayran bırakacak. Her türlü ışık ortamında gözünüzü okuyan LG G7 şimdiden merak uyandırmışa benziyor.

Göz taramada bir diğer özellik ise kişilerin gözlerini bir fotoğraf koyarak okumanın önüne geçmek için yapılan ekrandaki noktaları takip etmeniz gerekecek. Yani güvenlik açığı gibi bir durum bulunmuyor. Bir başkası sizin gözünüzün fotoğrafı ile telefonunuzu açamayacak. Göz tarama özelliğini ön kameraya koymayı planlayan LG maliyetini en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

LG G7’nin çıkış tarihi ile bir açıklama yapılmazken, Ocak ayında düzenlenecek CES 2018’de tanıtımı yapılabileceği belirtiliyor.

Anahtar Kelimeler:
LgG7Göz Tarama
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.