Jobs'un Sağ Kolu Yeniden Apple'da

Apple şirketinin tasarımlarını yürüten John Ive,2015 yılında ayrıldığı şirkete geri dönüyor.

Jobs'un Sağ Kolu Yeniden Apple'da

Apple şirketinin tasarımlarını yürüten John Ive,2015 yılında ayrıldığı şirkete geri dönüyor.

09 Aralık 2017 Cumartesi 16:01
149 Okunma
Jobs'un Sağ Kolu Yeniden Apple'da

Şirkete geri dönen Apple’ın tasarımlarının sahibi John Ive, büyük heyecan yarattı. Tekrar Apple’a dönen Ive ile birlikte çıkacak iPhone telefonların tasarımları merak ediliyor.  Teknoloji dünyasında büyük bir etki yaratan bu haberle, rekabet ortamı iyice kızışacak.

Getirdiği teknolojik çalışmalar ve kazandırdığı pratik çalışmalarla iPhone’un piyasada yukarılara çıkmasında büyük paya sahip olan Ive, iPhone telefonlarda iki parmak ile yakınlaştırmanın mucit ismi. Ortaya çıkardığı tasarımlarla Apple firmasına katkı sağlayan Ive, tekrar masasının başına geçiyor. Şirketten 2015 yılında ayrılan tasarımcı Ive, şirketin CEO’su Tim Cook’un ekibe tekrar katılması yönündeki davetini kabul etti. Apple bu takviye ile daha da güçlü bir kadroyla yeni projelerinin üzerinde çalışacak.

Yeni çıkacak Apple ürünlerinde Ive’nin gelmesiyle daha farklı bir tasarıma gidileceği konuşuluyor. Tasarım yönü ile kullanıcılarını memnun eden Apple, bu çalışmaların üzerinde düzenlemeler yaparak piyasaya farklı bir boyut daha kazandırmanın peşinde. Apple’ın yaptığı açıklamada, yapılan kampüsün tamamlanması ile birlikte tasarım ekibi tamamen John Ive’ye emanet edilecek. Apple ürünlerini kullanan kişiler ise bu gelişmenin ardından yeni çıkacak telefonu merakla bekliyor.

Steve Jobs’un olduğu dönemde sürekli yan yana olan John Ive, adeta Jobs’un sağ koluydu. Tasarım ekibi dışında kullanıcı arayüzü ekibi de Ive’ye bağlı olarak işlerini yürütecek.

Steve Jobs’un ölümü ile Ive’nin şirket içerisinde konumunda bir düşüş yaşanmıştı ve 2015 yılında da görevi bırakmıştı.

Anahtar Kelimeler:
John ıveApple
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.