Google İnternetsiz Kullandıracak

Türkçe’nin de aralarında bulunduğu 59 dili çeviren Google Translate kullanımı artık internet gerektirmeyecek.

Google İnternetsiz Kullandıracak

Türkçe’nin de aralarında bulunduğu 59 dili çeviren Google Translate kullanımı artık internet gerektirmeyecek.

13 Haziran 2018 Çarşamba 16:02
101 Okunma
Google İnternetsiz Kullandıracak

Google flaş bir karar ile gündeme geldi. Aralarında Türkçe’nin de olduğu 59 dili çeviren Google Translate kullanımı için artık internetin gerekmeyeceği açıklandı. Google aldığı bu dev karar ile başka bir ülkeye giden fakat yurt dışında internet kullanımı kısıtlı olan kişilerin hayatında büyük oranda kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Yapay zeka tabanlı yeni özelliğin ilk aşamada Türkçe’nin de aralarında bulunduğu İngilizce, Arapça, Çince, Almanca ve Hintçe başta olmak üzere 59 dilde kullanılabileceği belirtildi.

Yeni yapay zeka güncellemesini herkesin kullanmasını isteyen Google, eski cep telefonlarında da bu durumun geçerli olduğunu açıkladı. Yapılan güncelleme ile her bir dil çevrimdışı olarak kaydedildiğinde cihazlarda yaklaşık olarak 35 MB yer kaplayacak.

Daha öncede çeviri konusunda kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Google çeviri hizmetinin sözlüğünü cihazlara indirilerek internet bağlantısı gerektirmeksizin kullanılmasını sağlamıştı. Fakat uygulama olarak indirilen sözlüğün birebir yaptığı çevirinin, yabancı bir dildeki nüansları algılayamadığı açıklandı.

Anahtar Kelimeler:
Google TranslateTürkçe
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.