Elon Musk’ın Yeni Teknoloji Rotası Belli Oldu

Teknolojinin çılgın çocuğu Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yeni projesini açıkladı. Musk, bu kez de Flint şehrine el atacak.

Elon Musk’ın Yeni Teknoloji Rotası Belli Oldu

Teknolojinin çılgın çocuğu Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yeni projesini açıkladı. Musk, bu kez de Flint şehrine el atacak.

12 Temmuz 2018 Perşembe 17:07
65 Okunma
Elon Musk’ın Yeni Teknoloji Rotası Belli Oldu

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, yine mucizeler yaratmaya geliyor. Teknolojinin en çılgın çocuğu olan Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yeni projesini duyurdu. Aktif bir Twitter kullanıcısı olan Elon Musk Tesla’nın sıkıntılı üretim sürecine rağmen yine de sosyal medyaya vakit ayırabiliyor. Musk’ın yeni teknoloji rotası Flint olacak.

Space X ile uzay seyahatleri düzenleme projeleri olan Elon Musk, Tesla ile elektrikli araç üretimi yapıyor ve Hyperloop ile toplu taşımacılık alanında hizmet veriyor. Teknolojinin her alanında faaliyet gösteren Musk, kısa ve kullanılabilir çözümleriyle adından oldukça söz ettiriyor.

23 Haziran’dan bu yana Tayland mağarasında mahsur kalan 12 çocuk ve 1 antrenörün kurtarılması ise şirketlerinin en çözümcü üyelerini Tayland’a gönderen Musk, çocuklar için mini bir denizaltı tasarlamıştı. Musk bu kez de Michigan’ın kirli su problemini çözmek için paçaları sıvadı.

Twitter takipçileri arasından birinin Musk’a yönelttiği soru, teknolojinin çılgın çocuğunun rotasını Flint’e çevirdi. Musk’a insanların Michigan'daki Flint şehrine temiz su sağlamanın mümkün dahi olmadığını söyleyen takipçi, kendisinin de bunu yapacak gücü olmadığını belirtti.

Takipçisine anında cevap veren Musk, Flint’te bulunan birçok evin zaten güvenli su kullandığını vurguladı. Musk, Flint’teki hükümetin yaptığı testlerin sonuçları sonrasında insanların inançlarını kaybettiğinin altını sorunlu evlere filtreler eklemek için Flint’e bir hafta sonu operasyonu düzenleyeceklerini ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
Elon MuskFlint
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.