Dünyanın En Küçük Zengini

Ryan ismindeki bir çocuk, çektiği oyuncak videolarını Youtube kanalına yükleyerek ayda bir milyon dolar kazanıyor.

Dünyanın En Küçük Zengini

Ryan ismindeki bir çocuk, çektiği oyuncak videolarını Youtube kanalına yükleyerek ayda bir milyon dolar kazanıyor.

11 Aralık 2017 Pazartesi 20:34
212 Okunma
Dünyanın En Küçük Zengini

Tüm dünyada büyük bir çılgınlık olarak devam eden Youtuberlar, çektikleri videoları video paylaşım sitesi olan Youtube’a yükleyerek para kazanıyorlar. Ancak bunlar arasında öyle biri var ki, yaşı itibarıyla büyük şeyler başarmışa benziyor. Ryan ismindeki bir çocuk, açtığı Youtube kanalına oyuncak videoları ekleyerek bir anda ünlü. Ryan’ın geçtiğimiz sene kazandığı para on bir milyon doların üzerinde.

Oyuncakları ile ilgili çektiği videoları Youtube kanalına yükleyen çocuk, bu işe dört yaşında başlamış ve şimdi altı yaşında bir milyoner hâle gelmiş durumda. Forbes Dergisi’nin yayınladığı istatistikî verilere göre, Youtube kanalı aracılığıyla en çok para kazanan sekizinci kişi konumunda olan Ryan, aylık yaklaşık bir milyon dolar değerinde para kazanıyor.

Youtube’daki video kanalını iki sene önce mart ayında açan çocuk, hemen her gün yaptığı oyuncak değerlendirmeleriyle on milyonlarca izleyiciye ulaşıyor. Güncel olarak kanaldaki videolar toplamda sekiz yüz milyon kere izlenmiş ve bu da sahibine milyon dolarlar kazandırdı. Ryan’ın ünlenmesine sebep olan video ise, iki sene önce temmuz ayında yayınladığı Büyük Yumurta Sürprizi oldu. Pixar’ın yüz oyuncak aracının bulunduğunu kutuyu açarak tanıtan Ryan, o günden sonra sıklıkla tıklanma almış ve bir anda ünlenmişti.

Ryan’ın video kanalında artık reklam da yayınlanıyor ve böylece on milyon aktif takipçisi olan kanal ayda bir milyon dolardan daha fazla para kazanıyor.
 

Anahtar Kelimeler:
YoutubeYouTuber
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.