Bimeks'ten İki Çözüm

Bimeks firmasının olumsuz şartlar neticesiyle şirket faaliyetlerini durduğu açıklandı.

Bimeks'ten İki Çözüm

Bimeks firmasının olumsuz şartlar neticesiyle şirket faaliyetlerini durduğu açıklandı.

21 Şubat 2018 Çarşamba 17:29
174 Okunma
Bimeks'ten İki Çözüm

Alacaklılarına yetişemeye Bimeks, olumsuz şartlar sonucunda şirketin faaliyetlerini durdurma konumuna geldiğini beyan etti. Şirket, alacaklıları için iki çıkar yol olduğunu açıkladı.

Bimeks tarafından yapılan en son açıklamada, “Ticari ve finansal darboğazı aşarak normal ticari kapasitesine tekrar dönme amacıyla iki alternatifli çözüm paketi kapsamında bankalar ve tahvil yatırımcılarından yazılı cevapların toplanmaya devam ediliyor.” sözleri yer aldı.

Piyasada sadece 3 mağaza ve 38 çalışanının aktif faaliyet gösterdiğini vurgulayan Bimeks, "Şirketimiz mevcut olumsuz şartların etkisiyle mağaza ve personel sayısını azaltmak mecburiyetinde kalmıştır. Hali hazırda şirket envanterinde, 21'i geçici kapama durumunda tutulan 24 mağaza ve 38 çalışan bulunmakta olup, olumsuz şartlar sebebiyle şirket faaliyetinin durma noktasına geldiği, sunulan planın bu olumsuz durumun üstesinden gelmek için nihai çözüm olduğunu belirtmek isteriz." açıklamasını yaptı.

Reel sektörde beklediği sonucu alamayan Bimeks firması e-ticarete yöneleceğini belirterek, "mağaza destekli ve web tabanlı hibridperakende iş modeli" kapsamında piyasadaki konumuna devam etme çalışmaları olacağını açıkladı.

Bimeks tarafından sunulan iki alternatif çözüm önerisi alacaklılarına hisse verilmesi ve alacaklıların alacaklarını uluslararası literatürde “SPV” (Special Purpose Vehicle) olarak bilinen Özel Maksatlı Şirkete (ÖMŞ) devretmesi olarak belirtildi.

Şirketin akıbeti için bulunan çözüm planını alacaklılarına sunup gelen cevaba göre yeni bir açıklama yapacağını belirten Bimeks, "Şirketimizin faaliyetine geri dönmesi için, nihai çözüm olarak sunduğumuz bu planın, muhataplarınca kabul görmesi halinde, çıkar birliği içinde çözüme ulaşılacağına dair beklentimizi teyid ediyoruz." sözleri kullandı.

Son Güncelleme: 21.02.2018 17:42
Anahtar Kelimeler:
Bimeks
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.