Apple Satış Tahminlerini İlk Kez Düşürdü

Apple 20 yıldır paylaştı satış tahminlerinde ilk defa geri adım attı.

Apple Satış Tahminlerini İlk Kez Düşürdü

Apple 20 yıldır paylaştı satış tahminlerinde ilk defa geri adım attı.

03 Ocak 2019 Perşembe 08:29
113 Okunma
Apple Satış Tahminlerini İlk Kez Düşürdü

Apple Inc.’nin piyasaya son sürülen İPhone’lar için neredeyse yirmi yıldır yürüttüğü tahminlerini ilk defa düşürdüğü kaydedildi. Bu geri çekilmeye sebep olarak Çin ekonomisi içerisinde yaşanan zayıflık ile Apple Watch, İPad Pro ve AirPods’lar için yeni modeller üzerindeki arz aksaklıklarının işaret edildiği bilgisine ulaşılırken, şirketin CEO’su Tim Cook tarafından dün yapılan açıklamada Aralık ayı sonu itibariyle tamamlanan çeyrek dönemle ilgili satış beklentilerinin paylaşıldığı görüldü.

Ulaşılan verilere istinaden, Tim Cook açıklamasında 29 Aralık tarihinde sona erdiği bilinen çeyrek dönem içinde ortalama 84 milyar dolar hacminde satış beklediklerini vurguladı. Şirketin önceki tahminlerinin ise 89 ile 93 milyar dolar aralığında olduğu hatırlatılırken, Apple bir önceki yılın ilk mali çeyrek dönem aralığında ise 88,3 milyar dolarlık satış yapmıştı.

Bununla birlikte yeni tahminin 2011 yılından itibaren ilk kez tatil dönemi içerisine denk gelen çeyrekte yavaşlamayı yansıtan rapora işaret edeceği anlamına geldiği kaydediliyor.

Anahtar Kelimeler:
AppleTim CookSatışTahmin
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.