Apple iOS 11.2 Final Güncellemesini Yayınladı

Apple’ın merakla beklenen işletim sistemi güncellemesi iOS 11.2 bugün yayımlandı. Gelen güncelleme ile birlikte birçok özellik cihazlara eklendi.

Apple iOS 11.2 Final Güncellemesini Yayınladı

Apple’ın merakla beklenen işletim sistemi güncellemesi iOS 11.2 bugün yayımlandı. Gelen güncelleme ile birlikte birçok özellik cihazlara eklendi.

02 Aralık 2017 Cumartesi 14:10
207 Okunma
Apple iOS 11.2 Final Güncellemesini Yayınladı

Bir süre önce iOS 11’in güncellemeleri yayımlanmaya başlamış fakat bunlar Beta sürümlerden oluşmuştu. Apple, sonunda bu betaları güncelleyerek nihai sürümü yayımladı.

Apple’ın yayımladığı güncelleme toplamda 420 mb civarında bir depolama alanı kullanıyor. iOS 11 kullanan cep telefon modellerinin daha stabil bir şekilde çalışmasına imkan sağlayacak olan güncellemeler oldukça faydalı gibi görünüyor.

Teknoloji forumlarında yer alan bilgilere göre Apple, Beta sürümlerini yayımladıktan sonra gerekli geri bildirimleri pozitif olarak karşılayarak güncellemesinde yer vermiş.

Güncelleme ile birlikte Apple kullanıcılarına gelen özelliklerden en çok ön plana çıkanı ise iMessage ile bağlantılı olarak yapılan güncellemeler oldu. Bu kapsamda gelen güncelleme ile birlikte uygulama ile birlikte para transfer gerçekleştirilebiliyor. Banka işlemleri ile çok içli dışlı olanlar için bir kurtarıcı niteliğinde olan güncellemede karşınızdaki kişiye anında sms şeklinde para gönderebiliyorsunuz. Özelliğin adı Apple Pay olarak tanıtılırken, hizmetin adı Apple Pay Cash olarak belirtildi.

Güncelleme ile birlikte gelen özelliklere bakıldığında ise üç yeni duvar kaıdı, bununla birlikte video çekimleri için kararlılığın iyileştirilmesi, takvimde bulunan kararlılık konusunda güncellemeler, kilitli ekranın görünümünde kritik güncellemeler, ayarlar ekranındayken boş ekranın gelmesine sebep olan hataların giderildiği görülüyor.

Güncelleme ile birlikte gelen para gönderme özelliği ise şu an bütün ülkelerde kullanılabilir durumda değil. Yalnızca ABD ülkesinde kullanılabilen özellik, ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de kullanılabilecek.

Son Güncelleme: 03.12.2017 00:28
Anahtar Kelimeler:
AppleIos 11Güncelleme
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.