Google Play Store'da Yeni Güncelleme

Android işletim sistemli cihazların uygulama indirebilmeleri için kullandıkları Google Play Store, yakın zamanda güncellenecek.

Google Play Store'da Yeni Güncelleme

Android işletim sistemli cihazların uygulama indirebilmeleri için kullandıkları Google Play Store, yakın zamanda güncellenecek.

10 Aralık 2017 Pazar 20:55
536 Okunma
Google Play Store'da Yeni Güncelleme

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte mobil telefonlarda kullanılan işletim sistemleri de çeşitlenmeye başladı. Bunlar arasında Apple tarafından üretilen iOS ve Google’ın himâyesindeki Android, en başat iki işletim sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Android işletim sistemli telefon kullanıcıları, herhangi bir uygulamayı cep telefonlarına yüklemek istedikleri zaman Google Play Store’u kullanmak zorundalar. Bu yazılım aracılığıyla yüz binlerce oyun, uygulama ve doküman indirilebilmekte.

Google, aralıklarla yaptığı güncellemeler doğrultusunda Google Play Store’u daha işlevsel hâle getirmekte. Buna göre yakın zamanda yeni bir güncelleme daha gelecek. Gelecek güncellemede Google Play Store’un filtreleme özellikleri ile arama işlevselliği daha farklı boyutlara taşınacak. Filtreleme kısmında artık ücretsiz ve paralı uygulama ya da oyunların ayırt edilebileceği kısım kullanıcılara sunulmuş olacak. Böylece uygulama ismini arattığınızda yapacağınız tercih ile sadece ücretsiz uygulamaları ya da ücretli uygulamaları görebileceksiniz. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak.

Arama bölümünde de iyileştirmelere gideceğini açıklayan Google, farklı algoritmalar dâhilinde ufak çaplı görüntü ve arayüz düzeltmeleri de yapabilir. Google Play Store için düşünülen güncellemelerin ne zaman yapılacağı konusunda net bir bilgi verilmedi. Ancak daha önceki deneyimlerden yola çıkarak, Google’ın uygulama yüklemek için kullanılan Google Play Store’u her an güncelleyebileceğini söyleyebiliriz.

Son Güncelleme: 10.12.2017 21:27
Anahtar Kelimeler:
Play StoreGoogle Play
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.