Galatasaray Borsada da Zirveye Oturdu

Geçtiğimiz ay içerisinde hisseleri yükselen Galatasaray, Borsada en çok değer gören şirketler arasına girdi.

Galatasaray Borsada da Zirveye Oturdu

Geçtiğimiz ay içerisinde hisseleri yükselen Galatasaray, Borsada en çok değer gören şirketler arasına girdi.

03 Kasım 2017 Cuma 10:08
450 Okunma
Galatasaray Borsada da Zirveye Oturdu

Borsada Ekim ayında en çok kazandıran şirketler arasında yerini alan firmalar belli oldu. Bununla birlikte Galatasaray’ın Borsa’daki hisselerinde büyük bir yükseliş kaydedildiği görüldü. Hisse değerleri artan şirket, doğal olarak yatırımcılarına da kazanç sağlattı.

Borsada bulunan endeksler arasında sektörel bazda da artış görüldü. %1 oranında artış yaşayan endekse, kulübün katkısı büyük oldu. Endeks bazında hisselerde %8,63 oranında artış görülen kulüp, böylece Ekim ayında en çok kazandıran spor şirketi olarak kayıtlara geçti.

Finans uzmanları tarafından yapılan değerlendirmelerde Galatasaray’ın Süper Lig kapsamında gösterdiği başarının, dolaylı olarak borsaya yansıdığı ifade edildi. Bununla birlikte kulüp içerisinde bir süredir devam eden mali sorunların kademeli bir şekilde geride bırakılması ile birlikte, kulüpte hem sportif anlamda hem de maddi anlamda getiri sağlanmış olduğu belirtildi.

Borsada bir süredir büyük kazançlar sağlayan Beşiktaş, geçtiğimiz ay yaşadığı yükseliş ile birlikte ikinci sırada yerini aldı. Böylece kulüp, en çok kazandıran şirketler arasında gösterildi. Özellikle Avrupa Ligi’inde üst üste elde ettiği başarılar ile birlikte borsadaki hisseleri zirve yapan kulübün maddi anlamda önemli bir sıkıntısı da bulunmuyor.

Bunun yanı sıra Süper Lig’de mücadele eden diğer büyük takımların hisselerinde önemli bir yükseliş olmadı. Fenerbahçe ve Trabzonspor’un hisseleri, yatırımcılarını pek memnun etmedi.

Son Güncelleme: 03.11.2017 10:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.