ABD Vize Konusunda Ilımlı Adımlar Atıyor

ABD ile yaşanan vize konusundaki problem kısmen aşılmış durumda. Konu kapsamında diplomatik ilişkiler için kısıtlı vizelerin verilmeye başlandığı ifade edildi.

ABD Vize Konusunda Ilımlı Adımlar Atıyor

ABD ile yaşanan vize konusundaki problem kısmen aşılmış durumda. Konu kapsamında diplomatik ilişkiler için kısıtlı vizelerin verilmeye başlandığı ifade edildi.

06 Kasım 2017 Pazartesi 20:48
357 Okunma
ABD Vize Konusunda Ilımlı Adımlar Atıyor

Geçtiğimiz dönemde yaşanan ve ABD ile Türkiye arasında büyük bir probleme yol açan vize konusu, olumlu gelişmelerle tekrar gündeme geldi. Yapılan son açıklamalara göre kısmen vize uygulaması konusunda yumuşamaya gidildiği ve böylece bazı vize başvurularının olumsuz bir şekilde geri çevrilmediği öğrenildi.

ABD’ye ait vize bilgi servisleri tarafından yapılan açıklamalara göre, ülkeye giriş için vize başvurusunda bulunanlara yönelik olarak bazı başvuruların kabul edilebileceği bilgisi verildi. Böylece sınırlı kapsamda başvurular kabul edilecek. İki ülke arasında yaşanan gerilimin bir nebze azalmasına vesile olan bu durum, ilişkilerin düzelmesi adına olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

Yapılan açıklamada ABD’ye gitmek isteyen kişilerin tekrar randevu alabilecekleri bilgisine yer verilirken, başvuruların ‘sınırlı’ sayıda kabul göreceklerinin de altı çizildi. Ayrıca açıklamanın devamında, kısıtlı sayıda kabul yapılacağından dolayı işlemlerin normal süreden biraz daha uzun sürebileceği de belirtildi.

Olası durumlar için acil randevu alınabileceği bilgisi de verilirken, bu tip durumlar için farklı alternatiflere yönlendirilme konusunda detaylar da paylaşıldı. Bu durumlarda en yakın tarihin seçilmesi gerektiği ifade edilirken, başvuru sürecinde belirtilen adımların takip edilmesi gerektiği de belirtildi. Aciliyet durumlarında, durumun neden acil olduğunu açıklamak gerektiği bilgisi paylaşılan uyarıda, bir önceki başvurunun iptal edildiği bilgisinin de hatırlatılması gerektiğinin altı çizildi.

Son Güncelleme: 06.11.2017 20:51
Anahtar Kelimeler:
Vize BaşvurularıAbd
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
murat 2017-11-06 22:26:09

siyaset niçin var bu tür şeyler için dünya barışı olsun istiyoruz..hiçbir yerde savaş olmasın...