500 Bin Liralık Taksi Lüksü Forsları Arttırdı

Mersinli Sencer Alkan, 500 bin liralık lüks otomobilini taksiye çevirmesi hem bineni hem göreni şaşırttı.

500 Bin Liralık Taksi Lüksü Forsları Arttırdı

Mersinli Sencer Alkan, 500 bin liralık lüks otomobilini taksiye çevirmesi hem bineni hem göreni şaşırttı.

23 Haziran 2018 Cumartesi 12:47
152 Okunma
500 Bin Liralık Taksi Lüksü Forsları Arttırdı

ÖTV’de yaşanan düşüş sonrasında taksiciler çığır aştı. 25 yıldır taksicilik yapan Mersinli Sencer Alkan, ÖTV indiriminden faydalanarak 500 bin lira değerindeki lüks otomobilini taksiye çevirdi. Alkan’ın taksisini görenler şaşırırken taksiye binenler caka attı.

Görenleri bir daha baktıran lüks taksinin sahibi Sencer Alkan, babasının da 55 yıldır taksicilik mesleği ile uğraştığını, hayatlarındaki taksicilik mesleğinin babadan oğula, kardeşe ve nasip olursa kendi oğullarına da kalacağını belirtti.

Taksicilik işini severek yaptıklarını ifade eden Alkan, daha öncede lüks araç aldıklarını ama bu lükslükte bir aracın bugünün maliyeti ile 500 bin liraya mal olacağını kaydetti. ÖTV indiriminden faydalandıklarını bildiren Alkan, Mersin bölgesinde böyle bir hizmetin olmadığını, söz konusu arabadan Türkiye’de 20 tane bulunduğunu Akdeniz’de ise sadece 2 tane olduğunun altını çizdi.

Akdeniz’de bulunan 2 lüks aracın birinin hususi olduğunu vurgulayan Alkan, diğerinin de kendilerinde bulunan ticari araç olduğunu bildirdi.

Türkiye’de bir ilke imza attıklarını kaydeden Alkan, ÖTV indiriminden yaklaşık 270 bin liraya yakın kaydettiklerini 320 bin liraya taksiyi mal ettiklerini açıkladı.


 

Anahtar Kelimeler:
MersinTaksi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
enlil 2018-06-23 21:01:39

bir ilde en pahalı olan şey ticari taksi plakasıdır ona sahip olanada fakir diyemezsiniz ama hükümet ne yaptı vatandaşa ötv mtv yi çaktı ticari araç değiştirmek isteyenlere muafiyet getirdi işte adaletleri bu kadar..