Volkswagen 'MOIA' İle Uber Hizmet Verecek

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, MOIA isimli bir elektrikli van araç üreterek, Uber'in sağladığı gibi bir hizmetle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Volkswagen 'MOIA' İle Uber Hizmet Verecek

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, MOIA isimli bir elektrikli van araç üreterek, Uber'in sağladığı gibi bir hizmetle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

05 Aralık 2017 Salı 17:26
231 Okunma
Volkswagen 'MOIA' İle Uber Hizmet Verecek

Teknolojinin ve bununla birlikte geliştirilen uygulamalar ile birlikte insanların yaşamlarında kolaylık sağlayan firmalar yeni girişimlere yoğunlaşıyor. Günümüzde şehir kalabalığında rahat bir şekilde ulaşım sağlamak isteyen kişilerin kullandığı Uber, otomobil üreticilerinin dikkatini çekmişe benziyor.

Volkswagen şirketi teknolojiye uyum sağladığını kanıtlarcasına MOIA adlı bir ulaşım ve araç paylaşım platformu kurarak, diğer rakiplerini adeta kıskandıracağa benziyor.
Alman üretici şirket, MOIA için özel bir araç dizayn etti. Elektrikli van araç olan MOIA TechCrunch Disrupt'ta kullancılara tanıtılırken, yapacağı planlar hakkındna detaylı bilgiyi aktararak geri dönüşler aldı.

Araç içeriğine gelecek olursak maksimum 6 kişi ile seyahat etme imkanı verecek olan otomobilde geniş koltuklar kullanılarak rahat bir konfor sağlanmış. Araç içerisinde yer alan kablosuz internet desteği ise günümüz dünyasına uyum sağladığını gösteriyor. Tamamen müşteri odaklı düşünülen dizayna bakıldığında araç içerisinde yer alan birden fazla priz ve usb bağlantı noktaları dikkat çekiyor.

Alman üretici Volkswagen yaptığı planları açıklarken, araçtan önümüzdeki yıl 200 adet yollarda görme şansımız olacak ve 7 yıl içerisinde bu sayı tam 1 milyon adete ulaşacak.
Araç ilk olarak Almanya'nın Hamburg şehrinde hizmet verecek ve 200 elektrikli van ile yollarda yer alacak. Günümüzde kullanılan uber ile aynı sistemi kullanacak Volkswagen şirketi, iniş-biniş noktaları benzer altı yolcuya kadar tek seferde hizmet verebilecek. 2025 yılı ile de MOIA Avrupa ve ABD'de 1 milyon araçla hizmet vereceği belirtildi.

Son Güncelleme: 07.12.2017 11:26
Anahtar Kelimeler:
MOIAVolkswagen
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.