Türkiye Tarihinin En Büyük Kamyon Teslimatı

Mercedes-Benz Türk ile Barsan Global Lojistik arasında yapılan işbirliği ile Barsan Global Lojistik sektördeki filosuna 500 Mercedes-Benz’i 50 milyon liralık yatırım ile ekledi.

Türkiye Tarihinin En Büyük Kamyon Teslimatı

Mercedes-Benz Türk ile Barsan Global Lojistik arasında yapılan işbirliği ile Barsan Global Lojistik sektördeki filosuna 500 Mercedes-Benz’i 50 milyon liralık yatırım ile ekledi.

31 Mart 2018 Cumartesi 15:38
274 Okunma
Türkiye Tarihinin En Büyük Kamyon Teslimatı

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Havada, Karada ve Suda’ konsepti ile Mercedes-Benz Türk, Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimatını yaptı. Barsan Global Lojistik ile işbirliği yapan Mercedes-Benz Türk, 500 adet Mercedes-Benz Actros’un satışını gerçekleşti.

Barsan Global, 500 adet Mercedes-Benz’e 50 milyon euro bünyesinde yatırım yaptı.

 

Mercedes-Benz’i dünya çapında önemli bir marka yaptıklarını bildiren Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, “500 adetlik bu dev kamyon teslimat törenimizin ana temasını Mercedes-Benz’i dünya çapında bir marka yapan üç kollu yıldızının anlamı üzerine kurduk. Daire içine alınmış üç kollu bir yıldız gibi görünen bu sembol, motorlu araçların evrenselliğini ve insanlığın “havada, karada, suda” olabildiğince hızlı ve güvenli mobilize olabilmesini en yalın haliyle anlatıyor. Mercedes-Benz Türk olarak biz de bu felsefe doğrultusunda yıldızımızın her daim başarıyla her yerde, havada, karada ve suda var olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Barsan Global Lojistik’in gerçekleştirdiği 500 adetlik kamyon yatırımı yalnızca Barsan Global Lojistik ve Mercedes-Benz Türk markaları için değil, aynı zamanda Türkiye’nin de geleceğine yapılan önemli bir yatırım” açıklamasında bulundu.

2015 yılında 450 yılında adet satış rekoru kıran Mercedes-Benz, 2018 yılının başında yaptığı 500 adetlik satış ile bu rekoru şimdiden kırmış oldu.

2015 yılındaki 450 adetlik rekoru kırdıklarını bildiren Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır “Barsan Global Lojistik’e yaptığımız 500 adetlik bu satışla, 2015 yılındaki 450 adetlik rekoru birlikte yeniden kırmış bulunuyoruz. Türk otomotiv sektörünün en büyük kamyon teslimatını, 35 yıldır lojistik sektöründe hizmet veren iş ortağımız Barsan Global Lojistik şirketi ile gerçekleştirmekten büyük gurur ve onur duyuyoruz. Yıllardır süren ve karşılıklı güven üzerine kurulu bu işbirliğimizi bugünkü teslimat ile bin 350 adede çıkartmış bulunuyoruz. Yatırımlarımızın hız kesmeden devam ettiği Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen araçlarımızın Barsan Global Lojistik şirketine ve Türkiye lojistik sektörüne hayırlı olmasını diliyorum” ifadesinde bulundu.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır, Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı ev sahipliği yaptığı Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Mengerler’den Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre, Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Gülseren Zambak, Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Karaboğa, Genel Müdürü Nusret Güldalı, Satış Sonrası Hizmetler Pazarlama Müdürü Cihan Ekinci, Kamyon Satış Müdürü Aytolan Yılmaz’ın yanı sıra Barsan Global Lojistik Firma Sahibi Kamil Barlın, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ ve Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Kara Nakliye Direktörü Sedat Geyik yer aldı.
 

Barsan Global’ın globalleşmesini anlatan Barsan Global Lojistik’in Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ, “1982 yılında Kamil Barlın tarafından kurulan Barsan Global Lojistik‘in entegre lojistik hizmetini küresel ölçekte karşılayan global bir dünya şirketi olup, 29 ülke 65 lojistik merkezinde hizmet verdiğini söyledi. Çaptuğ, „Günümüz itibarı ile dünya Gayri Safi Milli Hasılasının (GSMH) yüzde 81,67 sini oluşturan ülkelerde yapılanmasını tamamlamış durumda olan şirketimizin hedefi 2018 yılı sonunda dünya GSMH’nın yüzde 92.31’inde, 2019 yılı sonunda da yüzde 94,89’unda var olmak. Dinamik ve hızla büyüyen yapımızı yenilikçi, teknolojiyi iyi kullanan yatırımcı kimliğimize borçluyuz. Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllardır devam eden işbirliğimizin hedeflerimiz doğrultusunda artarak devam edeceği inancındayım. Bugün bizi bir araya getiren, 500 adetlik filo alımının Türk ekonomisine, Türk lojistik sektörüne ve şirketlerimize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasını yaptı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.