Tesla Siparişlerini Gecikmeli Olarak Teslim Edecek

Tesla’nın üçüncü çeyrekte yaşadığı sıkıntılar, ürün teslimatlarını geciktirme noktasına getirdi.

Tesla Siparişlerini Gecikmeli Olarak Teslim Edecek

Tesla’nın üçüncü çeyrekte yaşadığı sıkıntılar, ürün teslimatlarını geciktirme noktasına getirdi.

04 Kasım 2017 Cumartesi 12:36
377 Okunma
Tesla Siparişlerini Gecikmeli Olarak Teslim Edecek

Geçtiğimiz haftalarda birçok şirket tarafından açıklanan üçüncü çeyreğe ilişkin gelir verileri sonucunda elektrikli araç kapsamında lider firmalardan Tesla’nın büyük sorunlar yaşadığını ortaya çıkarmıştı. Yaşanan sorunların hala devam ettiği görülürken, şirketin yakın zamanda satışa  çıkardığı araçlarının teslimat sürecinde gecikme olacağı kaydedildi.

Yaşadığı zararın 620 milyon dolara ulaşmasından sonra mali olarak büyük sorunlarla karşı karşıya kalan şirket, Model S ile birlikte Model X araçlarındaki üretimlere kısıtlama getireceğini duyurdu. Yaklaşık 3 ay önce piyasaya çıkan Model 3’ün teslimatlarında da büyük bir gecikme yaşanacağı belirtildi.

Şirket, geçtiğimiz senenin aynı döneminde daha iyi bir performans sergilemiş ve 22 milyon dolarlık kar edecek seviyeye ulaşmıştı. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan üçüncü çeyreğe ilişkin veriler ile birlikte şirketin tarih boyunca yaşadığı en kötü dönemini geçirdiği belirtilmişti. Hisse başı olarak büyük zarar eden şirketin bu durumu satışlarını da etkiledi.

Yaşanan gelişmeler şirketin geleceğe yönelik yatırımları da etkileyecek. Yakın zamanda Model 3’ü satışa çıkaran şirket, aracı daha satışa çıkarmadan önce aldığı sipariş ile birlikte rekor kırmış ve sektördeki birçok firmanın önüne geçmişti. Gelirlere ilişkin olumsuz gelişmeler, bu durumu da etkileyerek, şirketin gerçekleştirilmesi gereken hedeflerini ileri bir tarihe erteletmiş oldu. Şirketin yakın zamanda duyurmayı planladığı yeni bir elektrikli aracını ise daha ilerleyen dönemlere erteleyeceği belirtildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.