Tesla Semi Göründü

Tesla Motors'un ürettiği Semi modeli, ilk elektrikli kamyon olma özelliğine sahip. 2019'da yollarda olması planlanan araç, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından görüntülendi.

Tesla Semi Göründü

Tesla Motors'un ürettiği Semi modeli, ilk elektrikli kamyon olma özelliğine sahip. 2019'da yollarda olması planlanan araç, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından görüntülendi.

11 Aralık 2017 Pazartesi 21:17
162 Okunma
Tesla Semi Göründü

Geçtiğmiz haftalarda Elon Musk tarafından detayları paylaşılan Tesla’nın elektrikli kamyon modeli Semi, yollarda görüntülendi. 2019’da teslimatların yapılacağı Tesla Semi’nin henüz test sırasında görüntülerinin çekilmesi gündemi değiştirdi. Buna göre Roy Greenberg ismindeki bir sosyal medya kullanıcısı, Tesla’nın üretim tesislerinin etrafında gördüğü Semi’yi takip ederek videoya aldı. Böylece Tesla Semi ilk kez dorsesiz olarak görüntülendi. 

Görüntülerin incelenmesinde Tesla Semi’nin arka kısmında geniş bir hazne olduğu görülüyor. Çekicinin olduğu alt kısım ise büyük bir batarya ile kaplanmış durumda. Bataryaların bir megavat kapasitede olduğu biliniyor. Buna göre ağırlıklarının da inanılmaz boyutlarda olabileceği düşünülüyor.

Tesla Semi de dikkat çeken en önemli özellik çekiş sistemi. Çekiş sisteminde yapılan güçlü değişiklikler, kamyonun yüksek kapasitelerde yük taşımasını olanaklı kılıyor. Henüz iki sene sonra çıkmaya hazırlanan Tesla Semi’nin bu şekilde görüntüleri, gelişim aşamasında sıklıkla karşımıza çıkacağa benziyor.

Elon Musk’ın tanıttığı Tesla Semi, birçok firmadan ön sipariş almıştı. Hatta firma, öncelikle beş bin dolar olan ön sipariş bedelini, artan talepler doğrultusunda yirmi bin dolara kadar çıkarmıştı. Şimdiden Tesla’nın teslim etmesi gereken binlerce Tesla Semi kamyonu bulunuyor. Tesla Semi, birkaç farklı versiyonla üretilecek ve kullanıcılarına sunulacak. Tek deponun bir saat süreyle şarj edilmesi beklenen Semi, 2019 senesinin sonuna doğru yollarda olacak.

Anahtar Kelimeler:
Tesla SemiElon Musk
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.