Tesla'nın Model S'sine karşı Porsche’un Mission E'si...

Mission E adıyla yollarda olacak elektrikli aracın piyasaya 2019 yılında çıkacağı duyuruldu.

Tesla'nın Model S'sine karşı Porsche’un Mission E'si...

Mission E adıyla yollarda olacak elektrikli aracın piyasaya 2019 yılında çıkacağı duyuruldu.

08 Kasım 2017 Çarşamba 21:28
654 Okunma
Tesla'nın Model S'sine karşı Porsche’un Mission E'si...

Dünyanın en lüks araçlarından olan Porsche’un, yakın zamanda çalışmalarına başladığı elektrikli modeli olan Mission E, daha önce açıklanan tarihten önce piyasaya çıkacak. Böylece lüks spor aracı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret eden Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’ya rakip duruma gelecek.

2019 yılında piyasaya çıkması beklenen Mission E, seksen bin dolarlık bedel belirledi. Firma, daha önceden 2020 yılında çıkacağını duyuran elektrikli Porsche’in CEO’su Oliver Blume, çalışmaların hızlandığını ve böylece ilk elektrikli modelin bir yıl erken piyasaya çıkacağını belirterek 2019’u işaret etti.

Öte yandan Tesla Motors’un en güvendiği elektrikli aracı olan Model S, Porsche’nin üreteceği Mission E ile bir rakibe kavuşmuş olacak. Tesla’nın elektrikli aracı altmış iki bin dolardan satılırken, Porsche’nin Miison E’si yaklaşık seksen bin dolar üzerinden alıcı bulacak.

Alman otomobil üreticisi Porsche’un üreteceği elektrikli araba toplamda yüz otuz santimetre uzunluğunda ve dört çeker. Motor gücünün altı yüz beygir olacağı model, 249 km/h ölçeğine ulaşabilmekte. Araç sıfırdan yüz kilometre hıza ise üç buçuk saniyede ulaşıyor. Porsche bu aracı, ilk defa 2015 yılında düzenlenen Frankfurt Motor Show fuarında duyurmuştu. Model, lüks segmentte olacağı gibi elektrikli olması yanından da dikkatleri üzerine çekecek. Ek olarak elektrikli Porsche aracının yaklaşık olarak 650 kilometre menziline sahip olacağı konuşuluyor.

Anahtar Kelimeler:
Mission ETeslaPorsche
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.