Lada’nın Türkiye’ye Gelişi Rötarlı Olacak

Rus otomobil devi Lada’nın sipariş geçliği sebebiyle Türkiye’ye gelişi rötar yaptı.

Lada’nın Türkiye’ye Gelişi Rötarlı Olacak

Rus otomobil devi Lada’nın sipariş geçliği sebebiyle Türkiye’ye gelişi rötar yaptı.

19 Şubat 2018 Pazartesi 16:57
229 Okunma
Lada’nın Türkiye’ye Gelişi Rötarlı Olacak

Rusya’nın en önemli otomobil markalarından olan Lada’nın Türkiye’ye tekrar gelmesi söz konusuydu.  Lada`nın distribütörü Sever Oto yaptığı açıklamada, siparişlerin geç verildiğini ve bu sebeple ilk otomobillerin gelişinin Mart ayında olmasını beklediğini bildirdi.

Avtovaz firmasının markası Lada'nın Ocak ayından itibaren yeni sürümüyle güncellenmiş olan iki yeni tasarımı Niva ve Niva Urban ile piyasada olması bekleniyordu. Lada’nın Türkiye piyasasına gelmesinde sipariş rötarı yaşandı. 

Lada’nın resmi sitesinde Ocak ayında geleceği açıklanan otomobillerin hala aralık ayı durumunda kaldığı bildirildi ve fiyat ve bayilik bilgilerinin sitede hala ocak ayında açıklanacağı yazıyor.

Sever Oto'dan yaşanan gecikme hakkında bilgi geldi. Şirket yetkilisi, siparişleri geç vermelerinden dolayı araçların gelişinin de geciktiğini söyledi. İlk partinin 40 araç bünyesinde olacağını ve mart ayı sonunda geleceğini tahmin ettiklerini bildirdi. 

2018 yılının sonuna kadar partlar halinde toplam bin araç getirileceği açıklandı.

Rus otomobil devi Lada'nın yeniden Türkiye'ye gireceği ile ilgili haberler ilk olarak 2015 yılında da çıkmış ancak gerçekleşmemişti. 2015’te basın mensuplarına yapılan açıklamada Lada'nın Granta, Kalina ve Niva Urban modelleriyle Türkiye otomobil pazarına geri dönüş yapacağı, bu üç modeli 2016 yılında Lada Vesta ve Lada XRay modellerinin izleyeceği belirtilmişti.
 
Hedefinde 2016 yılında Lada satış noktalarının sayısı 40'a ve servis noktalarının sayısının ise 50'ye ulaşması vardı fakat bu gerçekleşmedi.
 
Geçtiğimiz dönemde Lada firması Vega, Samara ve Niva gibi modellerle Türkiye'de önemli satış rakamları kaydetmişti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.