Honda Türkiye'den Yeni Yatırım ve Rekor

Bu sene ülkedeki yirminci yılını kutlayan Honda, yaptığı yeni yatırımla birlikte üretim kapasitesini de artırdı.

Honda Türkiye'den Yeni Yatırım ve Rekor

Bu sene ülkedeki yirminci yılını kutlayan Honda, yaptığı yeni yatırımla birlikte üretim kapasitesini de artırdı.

10 Aralık 2017 Pazar 23:46
229 Okunma
Honda Türkiye'den Yeni Yatırım ve Rekor

Japon araba devi Honda, yirmi yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Ülkede en çok satışı yapılan araç markalarından olan Honda, kırk milyon avroluk yatırım yaparak üretim kapasitesini artırıyor. Türkiye pazarına girdiği 1997 senesinden beri üç yüz elli bin adet araç üreten Honda Türkiye, otomotiv sektörünün de öncüleri arasına girmeyi başarmıştı. Bu sefer yeni bir yatırım ile yeni hedeflere kilitlenen Honda,  günlük üretim kapasitesini de yüz altı tane araçtan yüz yetmiş beş tane araca çıkarmış bulunuyor.

Türkiye’de üretilen Honda modelleri, toplamda otuz üç farklı ülkeye ihraç ediliyor. Honda’nın amiral gemisi durumundaki Civic Sedan modeli, yakın zaman içerisinde dizel seçeneği ile üretileceğinden firma üretim hacmini artırmaya karar verdi. Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura’nın konu ile ilgili yaptığı açıklamada, siparişlere yetişmek adına bu yatırımın yapıldığını, sadece son bir yıl içerisinde yirmi üç bin Civic Sedan modelinin satışının gerçekleştirildiğini ifade etti. Firma yetkilisi, bu satış rakamı ile yirmi yıllık Türkiye kariyerlerinde yeni bir rekora imza attıklarını da belirtti.

Mevcutta otuz üç farklı ülkeye ihraç yapan Honda Türkiye, yakında üretimi planlanan Civic’in dizel modeli ile taleplerin de artacağını düşünüyor. Bununla birlikte dört yüz yeni işçi istihdamı sağlayacak olan Honda Türkiye, yapılan yeni yatırım ile birlikte günlük üretim kapasitesini de yüz yetmiş beş adede çıkarmış oldu.

Son Güncelleme: 11.12.2017 03:11
Anahtar Kelimeler:
Honda
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.