Citroën de Elektrikli Araba Üretecek

Fransız araba üreticisi Citroën elektrikli araç üretmeye başlayacak.

Citroën de Elektrikli Araba Üretecek

Fransız araba üreticisi Citroën elektrikli araç üretmeye başlayacak.

05 Kasım 2017 Pazar 16:48
423 Okunma
Citroën de Elektrikli Araba Üretecek

Küresel ısınma ile doğrudan ilişkili olarak dünya ülkelerinin ve dev şirketlerin yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya başlamasının ardından en büyük sükse yaratan elektrikli otomobillere bir destek de Citroën’den geldi. 1919 yılından bu yana faaliyetle olan Fransız menşeli Citroën’in İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Linda Jackson, 2023 hedefinden sonra üretilecek otomobillerin yüzde sekseninin hibrid teknolojisini kullanacağını ya da elektrikli olacağını belirtti.

Yeni kasası ile gündeme gelen Citroën C4 Cactus’ün tanıtımında açıklamalarda bulunan Jackson, Çin otomotiv piyasasındaki elektrikli araçlara dönüşümüne dikkat çekerek, o piyasada tutunmanın ancak elektrikli alternatiflerin üretimi ile mümkün olacağını belirtti. Firma tarafından hangi Citroën modelinin elektirikli olacağı henüz net bir şekilde açıklanmadıysa da, firmanın lüks lansmanı arasında yer alan C5 modelinin yeni modellerinde elektrikli yakıt sisteminin kullanılacağı düşünülmekte.

C4 Cactus’ün tanıtımında da ilgi çekici özelliklerden bahseden yetkililer, progresif hidrolik süspansiyon olarak adlandırılan PHC sisteminin ilk defa bu modelde uygulandığını ve modelin Avrupa içerisinde satışının yapılacağı bildirildi. Araç modelindeki diğer yenilikler ise, acil frenleme sisteminin yanı sıra park yardımcısı ve geri görüşe imkân veren kamera sistemi olarak belirlenmiştir. Tüm bunlara ek olarak, 7 inç boyutunda dokunmatik bir multimedya ekran da bulunmakta. Yeni modelin fiyatının daha uygun olacağı ve tercih kitlesinin genişleyeceği de, tanıtım lansmanında verilen bilgiler arasında yer aldı.

Son Güncelleme: 05.11.2017 16:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.