Cam Filmi Vatandaşa Pahalıya Patladı

Cam filmi konusunda alınan karar ile birlikte vatandaş ekstra masraf yaparak toplamda 750 liralık bir ücret ödemiş olacak.

Cam Filmi Vatandaşa Pahalıya Patladı

Cam filmi konusunda alınan karar ile birlikte vatandaş ekstra masraf yaparak toplamda 750 liralık bir ücret ödemiş olacak.

09 Kasım 2017 Perşembe 09:00
890 Okunma
Cam Filmi Vatandaşa Pahalıya Patladı

Gündemde olan ve yasalaşan tasarıdan sonra araçlarda cam filmi kullanmanın yasak olduğuna dair kanun çıkarıldıktan sonra araçlarına film taktıran sürücüler bunları teker teker söktürmek için ekstra bir masraf daha yapıyor. Filmi taktırmak için minimum 500 lira ödeyen vatandaş, filmleri söktürmek için de 150 lira ödemek durumunda kalıyor.

Sürücülerin bir süredir isyan ettiği, özellikle sosyal medyada sürekli konusu olan cam filmlerinin yasaklanması vatandaşa ekstra bir masraf daha çıkaracak. Toplamda ortalama 750 lirayı bulan masraflar ile birlikte ceza yemekten kurtulan sürücüler, hem görüntü açısından hem de harcadıkları para açısından dert yanıyor. Sadece sol ve sağ camlara taktırmak istenilen filmler eskiden problem olmazken şimdi tamamen yasaklanmış oldu.

Sanayide araçlara sadece cam filmi takanların olduğu belirtilirken, bu esnaflarının işlerinin sıkıntıya gireceği ifade edildi. Bunun yanı sıra 10 bine yakın KOBİ’nin cam film işiyle uğraştıpı belirtilriken bu firmalar bünyesinde 20 bin kişinin istihdam edildiği kaydedildi. Vatandaş, araçlarının dışarıdan görünmek istemediğini ve bu sebepten ötürü cam filmi takmak istediklerini ifade etse de işin ekonomik boyutu daha da kötü duruma girebilir. Sadece bu işi yaparak hayatını idame ettirenler için oldukça sıkıntılı olacak olan bu süreçte yeni bir karar beklenmiyor. Hükümetin konu kapsamında yapacağı olası gelişmeler vatandaş tarafından dikkatle takip edilececek.

Son Güncelleme: 09.11.2017 09:02
Anahtar Kelimeler:
YasakCam Filmi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.