Yeni Yatırımcılar İçin Fırsat Vakti

SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) olan Zaur Gahramanov, Türk ekonomisini değerlendirdi.

Yeni Yatırımcılar İçin Fırsat Vakti

SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) olan Zaur Gahramanov, Türk ekonomisini değerlendirdi.

02 Ekim 2018 Salı 20:19
115 Okunma
Yeni Yatırımcılar İçin Fırsat Vakti

SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) olan Zaur Gahramanov, Türk ekonomisinin temellerinin son derece sağlam olduğunu belirterek; Türkiye'nin geleceğine çok pozitif bakıyorum. Türkiye gibi açık pazarda şirketler birleşir veya kapanır, bu çok normal bir süreç. Çok iyi şirketler ve ortaklık arayanlar da var. Şu anda şirketlerin sıkıntılı dönemlerini ortaklıklarla atlatabileceğini düşünüyorum, dedi. Türkiye'deki yaşamı ve şirketinin yatırımlarına ilişkin Anadolu Ajansı (AA) muhabirinin sorularını yanıtlayan Gahramanov; annesinin Türk tarihi profesörü olması sebebi ile ülkemizi iyi bilerek, büyüdüğünü ama yerleşip yaşamanın çok farklı olduğunu, dile getirdi.

Çocuklarının da İstanbul'daki okullara gittiğini belirten Gahramanov; ailece Türkiye'de yaşamaktan çok memnun olduklarını, söyledi. Gahramanov; daha önce Cenevre ve Oslo gibi Avrupa kentlerinde de yaşadığını, fakat İstanbul'un tam bir metropol ve New York, Londra, Moskova gibi dünyadaki birkaç büyük önemli şehirden biri olduğunu, ifade etti. Bu kapsamda Türkiye'yi çok uzun zamandan beri takip ettiğini ve bir finansçı olarak da ekonomik göstergeleri yakından incelediğini aktaran Gahramanov; Türk ekonomisinin temellerinin çok sağlam olduğunu düşünüyorum. Bunu, rakamlar da gösteriyor. Kamu tarafı, çok iyi. Özel sektörün borçlanma problemi var ama Türkiye gibi açık pazarlarda bu süreçler normaldir. Türkiye'nin geleceğine çok pozitif bakıyorum, ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
YatırımFırsat
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.