Yemen'e Türk Kızılay'dan Destek

Yemen'in Marib ve Ebyen kentlerine Türk Kızılay tarafından gıda yardımı yapıldı.

Yemen'e Türk Kızılay'dan Destek

Yemen'in Marib ve Ebyen kentlerine Türk Kızılay tarafından gıda yardımı yapıldı.

21 Nisan 2019 Pazar 11:40
63 Okunma
Yemen'e Türk Kızılay'dan Destek

Yemen'in Marib ve Ebyen kentlerinde bulunan iç göçmenlereTürk Kızılay tarafından 2 bin 400 gıda kolisi dağıtıldı. Yemen'deki Kızılay Temsilcisi Muhammed el-Hammadi, Türk Kızılayın Ebyen'deki iç göçmenlere 2 bin, Marib'teki göçmenlere de 400 gıda kolisi dağıttığını söyledi.

Çarşamba günü açıklamada bulunan Yemen'deki Kızılay Heyeti Başkanı Mustafa Aydın, Kızılay'ın 11 bin gıda kolisi dağıtma kampanyasının Marib kentinden başladığını, Yemenlilere, yaklaşık 440 tonluk yardımın 30 Nisan'a kadar dağıtılacağını kaydetmişti.

Türkiye pek çok dernek kanalıyla Yemen'de savaş nedeniyle yerlerinden edilen iç göçmenlere ve yoksul ailelere yardımda bulunuyor. Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulundururken Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor. Ülke açlık, kolera, çatışma ve hava saldırıları sonucunda bedelini sivillerin ödediği büyük bir insanlık dramına sahne oluyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.