World FUE Institute'ün Başkanlığına Dr. Koray Erdoğan Seçildi

Dünyanın en önemli saç ekim merkezlerinin tepesinde bulunan World FUE Institute'ün başkanlığına, ASMED Özel Cerrahi Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Koray Erdoğan seçildi.

World FUE Institute'ün Başkanlığına Dr. Koray Erdoğan Seçildi

Dünyanın en önemli saç ekim merkezlerinin tepesinde bulunan World FUE Institute'ün başkanlığına, ASMED Özel Cerrahi Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Koray Erdoğan seçildi.

24 Şubat 2018 Cumartesi 10:23
998 Okunma
World FUE Institute'ün Başkanlığına Dr. Koray Erdoğan Seçildi

Saç ekimi konusunda sürekli yeniliklere imza atarak rakiplerinin önüne geçmeyi başaran World FUE Institute'ün (WFI) başkanlık görevine getirilen ASMED Özel Cerrahi Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Koray Erdoğan, İstanbul'u saç ekimi alanında merkez haline getirmeyi amaçladığını söyledi.

WFI'nın başkanlık görevine getirilmesine ilişkin bir yazılı açıklama yapan Dr. Erdoğan, saç ekiminin dünyada giderek yaygınlaşmasına paralel eğitim gereksiniminin de arttığını belirtti.

Erdoğan, örgütü uluslararası düzeyde eğitim, araştırma ve inovasyona dayalı bir organizasyon ihtiyacı amacıyla kurduklarını ifade ederek, bu çerçevede 2016 ve 2017'de biri İspanya'da, diğeri Yunanistan'da iki atölye çalışması düzenlediklerini, üçüncüsünü de haziranda Lizbon'da yapacaklarını kaydetti.

Dr. Koray Erdoğan, öncelikli misyonlarının saç ekimi alanında doktor ve ameliyat asistanlarının yeterli eğitimi almasını sağlamak olduğuna vurgu yaparak şöyle devam etti:

"Ben şu anda İspanya'daki Universidad de Alcala'da ders veriyorum. Orada saç ekimi alanında özel eğitime gerek olduğunu bir kez daha gördüm. Bu nedenle yeni dönemde WFI olarak bu çalışmaları kesinlikle hızlandıracağız ve bunları Türkiye'ye taşıyacağız. Türkiye, saç ekiminde mutlaka zirveye oturacak. Bütün çabalarımız bunun için. WFI'nın en önemli hedeflerinden biri saç ekimi alanında eğitim çalışmaları yürütmek. Bu çerçevede İstanbul'u ve ASMED'i saç ekimi alanında bir eğitim merkezi haline getirmeyi amaçlıyorum. Doktor ve hemşireleri eğitmek için altyapı çalışmalarımız sürüyor. Acıbadem Üniversitesi ile de bu konuda ortak bir çalışma yürütmeyi planlıyoruz."

Dr. Erdoğan, saç ekimi konusunda geliştirdiği ve patentlerini aldığı yazılım ve aletlerle adından söz ettirmeyi başardı. Başın arkasından alınan ve saç dökülmesi olan alanlara ekilen graftlerin ekim sırasında zarar görmesini önlemek için kendi adını taşıyan Koray Erdogan Embedding Placer (KEEP) adlı bir alet geliştiren Koray Erdoğan, ayrıca saçların kökleriyle nakledilmesinin önünü açan yöntem Follicular Unit Extraction'da (FUE) Manuel Ardışık Tekniğe de imza attı. Saçların kesilmeden, uzun haliyle ekimini sağlayan Long Hair FUE'nin de patentini alan Erdoğan, ayrıca "Coverage Value" adı verilen hesaplama tekniği ile "Graft Calculator" adlı uygulamanın da fikir babası. Son olarak TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirdiği robot ile gündeme gelen Dr. Erdoğan, tüm dünyada alanının en iyi doktorlarından biri olarak biliniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.