Ülker Üçüncü Çeyrekte Yükselişe Geçti

Yılın üçüncü çeyreğine ilişkin yapılan satış gelirleri açıklamasına göre Ülker’de %20,3 oranında bir artış kaydedildiği belirtildi.

Ülker Üçüncü Çeyrekte Yükselişe Geçti

Yılın üçüncü çeyreğine ilişkin yapılan satış gelirleri açıklamasına göre Ülker’de %20,3 oranında bir artış kaydedildiği belirtildi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 11:52
279 Okunma
Ülker Üçüncü Çeyrekte Yükselişe Geçti

Şirketlerin üçüncü çeyrekte elde ettiği gelirler teker teker açıklanırken, Ülker’den yapılan açıklamada şirketin satış gelirlerinin %20,3 oranında yükseldiği belirtildi. Söz konusu dönemde faiz amortisman ve vergi öncesi kar verilerinin ise %25 arttığı gözlemlendi.

Şirket tarafından KAP’a yapılan yazılı açıklamada bu senenin üçüncü çeyreğine ilişkin satış gelirleri bilgileri yer aldı. Buna göre belirtilen dönemde şirketin gelirleri %20,3 yükselerek 1 milyonu geçti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde şirket tarafından yapılan açıklamada söz konusu veriler 842 milyon lira olarak belirtilmişti.

Faiz amortisman ve vergi öncesi kar verileri, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 109.6 milyon olarak açıklanırken, söz konusu veriler bu yıl %25 oranında artış yaşayarak 137 milyon lira oldu. Şirket bu yılın ilk ayından itibaren Eylül ayına kadarlık süreçte satışlardan elde ettiği gelirlerde %16,6 oranında artış yaşayarak 3,358 milyon liraya ulaştı.

Konuyla ilgili olarak şirket adına açıklama yapan Ülker Üst Düzey Yöneticisi Mehmet Tütüncü, söz konusu dönemde açıklanan verilerin, beklentiler dahilinde gerçekleştiğini kaydetti. Ciro ve kar bazında istenen hedefler doğrultusunda ilerlendiğini belirten Tütüncü, şirketin mevcut durumunun bu sayede ortaya koyulduğunu da sözlerine ekledi. Geçen sene yapılan planlamalara göre bu yıl elde edilen gelirlerin büyümeye işaret ettiğini vurgulayan Tütüncü, şirketin marka gücü ve gerçekleştirilen projeler ile birlikte atılan adımların geri dönüşünü olumlu olarak aldıklarını belirtti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.