"Türkiye'nin En İyi İşi" Yarışmasından 30 Bin Lira Maaşlı Profesyonel Turist

Ortaca Belediyesi, Dalyan ve Sarıgerme destinasyonunun tanıtılması için "Türkiye'nin En İyi İşi" (Best Job In Turkey) yarışma başlatıldı. Yarışma sonucunda 1 aylık hem tatil hem gezme hem de 30 bin lira cepte kar kalıyor.

"Türkiye'nin En İyi İşi" Yarışmasından 30 Bin Lira Maaşlı Profesyonel Turist

Ortaca Belediyesi, Dalyan ve Sarıgerme destinasyonunun tanıtılması için "Türkiye'nin En İyi İşi" (Best Job In Turkey) yarışma başlatıldı. Yarışma sonucunda 1 aylık hem tatil hem gezme hem de 30 bin lira cepte kar kalıyor.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 11:23
288 Okunma
"Türkiye'nin En İyi İşi" Yarışmasından 30 Bin Lira Maaşlı Profesyonel Turist

Ortaca Belediyesi inanılmaz eğlenceli bir projeye imza atıyor. Ortaca Belediyesi, Dalyan ve Sarıgerme destinasyonunun tanıtılması için "Türkiye'nin En İyi İşi" (Best Job In Turkey) yarışması yapılacak.

"Türkiye'nin En İyi İşi" (Best Job In Turkey) yarışmasında deneyimli turistler aranıyor. Ve 1 aylık yarışma sonunda 30 bin lira ödül kazanıyor.

"TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞİ" (BEST JOB IN TURKEY) YARIŞMASI BAŞVURU TARİHİ

Ortaca Belediyesi, Dalyan ve Sarıgerme destinasyonunun tanıtılması için yapılacak olan "Türkiye'nin En İyi İşi" (Best Job In Turkey) yarışması başvurularının 15 Mayıs-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

Başvuruların, www.bestjobinturkey.com adresinden yapılacağı bildirildi.

"TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞİ" (BEST JOB IN TURKEY) YARIŞ TARİHİ

Proje kapsamında seçilecek 1 kişi, profesyonel turist olarak 1-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında 1 ay süresince Dalyan ve Sarıgerme bölgesini gezi yapacak. Tatil deneyimlerini ve fotoğraflarını www.bestjobinturkey.com sitesinde ve projenin Instagram, Facebook, Youtube gibi sosyal medya hesaplarında paylaşacak.

18 Temmuz'da ise Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, projeyi yapan ajans yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan jüri, profesyonel turisti seçimi yapacak ve profesyonel turist, tatilin sonunda 30 bin lira maaş alacak.

Seçilen profesyonel turistin yapacağı tek şey ise, belirlenen görevleri yerine getirmek ve tatil deneyimlerini sosyal medyadan paylaşmak olacak.

"TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞİ" (BEST JOB IN TURKEY) YARIŞMASI BAŞVURU ŞARTLARI

Profesyonel turist adaylarının, bestjobinturkey.com adresinden başvuru yapabilecekleri ve başvuru formunda sosyal medya adreslerini belirtmeleri gerektiği, ayrıca maksimum 2 dakikalık kendilerini tanıtan ve neden kendilerinin seçilmesi gerektiğini belirttikleri videolarını, fotoğraflarını yüklemeleri gerektiği belirtildi. Adayların son olarak 14 Temmuz'a kadar başvuru yapabilecekleri, elemeler sonucu belirlenen profesyonel turist ve yedek profesyonel turistler, bestjobinturkey.com adresinden açıklanacağı duyuruldu.


Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, "Dalyan ve Sarıgerme mahallelerinin ve yakın çevresindeki turizm bölgelerinin yeterince tanınmadığını, bu destinasyonun tüm olanaklarını profesyonel turist diye adlandırdığımız bir kişinin yaşamasını, deneyimlemesini ve bu deneyimlerini sosyal medyanın gücü ile başkaları ile paylaşmasını istiyoruz. Yılladır en çok düşündüğümüz konulardan biri, insanların dikkatini bölgeye nasıl çekebiliriz. Plajları dünyada ödüller alan bir bölgeyiz, Kaunos gibi önemli bir tarih alanına sahibiz, ancak yeterli karşılığını göremediğimizi düşünüyoruz. Bu proje ile bölgede görülmesi gereken alanları, profesyonel turistin gerçekleştireceği görevler ile ve bestjobinturkey.com adresinde tanıtmayı amaçlıyoruz.” sözlerine yer verdi.
 

Son Güncelleme: 14.05.2018 11:31
Anahtar Kelimeler:
SarıgermeDalyanOrtaca
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.