Türkiye Finans Net Kârını Artırdı

Buna göre banka, 2018 sonunda dört yüz kırk beş milyon liralık net kâra geçmiş oldu. Bankanın dönem içerisindeki net kârı, 2017 senesi içerisinde net kârına göre yüzde on sekiz oranında yükselişe geçti.

Türkiye Finans Net Kârını Artırdı

Buna göre banka, 2018 sonunda dört yüz kırk beş milyon liralık net kâra geçmiş oldu. Bankanın dönem içerisindeki net kârı, 2017 senesi içerisinde net kârına göre yüzde on sekiz oranında yükselişe geçti.

12 Şubat 2019 Salı 15:32
95 Okunma
Türkiye Finans Net Kârını Artırdı

Türkiye Finans Katılım Bankası, geçtiğimiz senenin sonu itibarıyla bilançosunu açıkladı. Buna göre banka, 2018 sonunda dört yüz kırk beş milyon liralık net kâra geçmiş oldu. Bankanın dönem içerisindeki net kârı, 2017 senesi içerisinde net kârına göre yüzde on sekiz oranında yükselişe geçti. Ayrıca bankanın toplam aktif büyüklüğü de yüzde yirmi oranında artışa geçerek kırk yedi milyar liraya ulaştı. 2017 senesinin sonuna göre cari hesaplarda da yüzde kırk oranlık bir artış yaşandı ve meblağ on milyar liraya ulaştı.

Geçtiğimiz sene içerisinde yirmi yeni şube daha açan banka, toplamda üç yüz altı şubeye ulaşmış oldu. Ayrıca geçtiğimiz sene yaklaşık otuz milyar liralık fon kullandırdı ve bu anlamda 2017 senesine göre yüz on üçlük daha çok finansman desteği sağlamış oldu. Bankanın toplam fonları da yüzde yirmi iki oranında artışa geçerek yirmi yedi milyar liraya ulaştı. Bankanın 2018 senesi sonu itibarıyla özkaynakları 2017 senesinin sonuna göre yüzde altı oranında yükselişe geçerek dört milyar üç yüz yirmi üç milyon liraya çıktı. Özkaynak kârlılığı ise %10,61'e kadar fırladı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Türkiye Finans Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Kanat, "2018 yılında hayata geçirdiğimiz 'Hayata Katılım Bankası' stratejimiz ile 2019 yılında güçlü bir şekilde büyümeye devam edeceğiz. Ülkemiz, 2018 yılındaki tüm zorlu süreçlere rağmen hızla toparlanırken; biz de Türkiye Finans olarak reel ekonomiye desteğimizi artırarak, Türkiye’nin ve bankamızın büyümesine katkı sağlayacağız. 2019 yılında güçlü bankacılık altyapımız, genişleyen şube ağımız, dijital bankacılıktaki atılımlarımız ile bireysel ve ticari tarafta sektöre ilkleri kazandıran ürünlerimize yenilerini ekleyeceğiz. Bu süreçte sektörümüzde öncü konumumuzu sürdürmeyi, faizsiz bankacılık prensiplerinden ödün vermeden konvansiyonel bankalardan pay almayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Türkiye Finans
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.