Türk Eximbank 14. İrtibat Bürosunu Erzurum'da Açıyor

Türk Eximbank Erzurum İrtibat Bürosu 6 Eylül'de Açılıyor.

Türk Eximbank 14. İrtibat Bürosunu Erzurum'da Açıyor

Türk Eximbank Erzurum İrtibat Bürosu 6 Eylül'de Açılıyor.

04 Eylül 2018 Salı 11:18
63 Okunma
Türk Eximbank 14. İrtibat Bürosunu Erzurum'da Açıyor

Türk Eximbank’ın Erzurum İrtibat Bürosu’nun 6 Eylül’de açılacağı bilgisine ulaşıldı. Belirtilen tarihte Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) binasında düzenlenecek olan bir törenle açılacağı kaydedilen irtibat bürosunun, birliğin yaptığı yazılı açıklamaya göre Türk Eximbank ile ihracatçı arasında bir köprü oluşturmasının beklendiği kaydedildi. Açılacak olan irtibat bürosunun on dördüncü irtibat bürosu olduğu da hatırlatıldı.

Türk Eximbank ile ihracatın geliştirilmesi yönünde ve ihraç malları için yeni pazar arayışının hafifletilmesi hedeflenirken, ihracatçıların yurt dışı faaliyetlerinin de güvence altına alınması, yurt dışında yapacakları yatırımlar ve ihracat hedeflerine dair faaliyetlerinin de desteklenerek teşviğinin sağlanması amaçlanırken, yapılan açıklamada DAİB Yönetim Kurulu Başkanı TİM Denetim Kurulu Üyesi Ethem Tanrıver’in de görüşlerine yer verildiği kaydedildi.

DAİB’in bölge içerisinde toplamda on yedi ildeki 7 bin 500 üyeye ulaştığını ve hizmet verdiğini hatırlatan Tanrıver, açılış töreninin detaylarına ilişkin bilgiler de verdi. Törenin saat 14.00’de yapılacağını ve faaliyetlerinin içerisinde ihracat seviyesini yükseltmek, üyelere rehberlik vermek gibi gerekliliklerin de olacağına değindi.

Açılışa TİM Başkanı İsmail Gülle ve Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın da katılacağını hatırlatan Tanrıver, tören sonrasında TİM danışmanlarının Ekonomi ve Dış Politikada Güncel Gelişmeler adlı panelde yer alacaklarını duyurdu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.