TEB, İnovasyon ve Girişimcilik Haftasına Damga Vuruyor

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasında son 6 senedir verdiği katkı ile ön plana çıkan Türkiye Ekonomi Bankası, bu yılda dikkat çekmeye devam ediyor.

TEB, İnovasyon ve Girişimcilik Haftasına Damga Vuruyor

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasında son 6 senedir verdiği katkı ile ön plana çıkan Türkiye Ekonomi Bankası, bu yılda dikkat çekmeye devam ediyor.

06 Aralık 2017 Çarşamba 16:16
215 Okunma
TEB, İnovasyon ve Girişimcilik Haftasına Damga Vuruyor

İnovasyon ve Girişimcilik Haftası devam ederken Türkiye Ekonomi Bankası etkinlikte öne çıkmaya devam ediyor. TEB, 2011 yılından bugüne  Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik haftasına sağladığı katkı ile adından söz ettiriyor. Girişimcilik alanında projelerini sunan kişilere ve gruplara destek vermeyi kurumsal kimliği ile bütünleştiren TEB, bu sene düzenlenen etkinlikte de desteğini devam ettiriyor. 

Bu seneki konseptinde 'Oyunu Değiştiren' teması adı altında yenilikçi projelere imkan veren ve gelen projelerin arka planında oluşan girişim hikayelerini ziyaretçileriyle buluşturan etkinlik, 6-9 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenleniyor.

Etkinliğe katılan ziyaretçilere bilim, sanat, robotik gibi çeşitli alanlarda deneyimler ve projeler sunulacak. Gelişen teknolojinin insana yaşamına kazandırdıklarını gözler önüne seren etkinlikte farklı bir deneyim yaşayan ziyareçilerin ilgisi büyük. Geçtiğimiz seneki etkinlikte spor ve antrenman alanında geliştirilen teknolojiler sergilenirken, bu sene etkinlik çerçevesinde Re-Players alanında geleceğin dünyası ziyaretçilere farklı bir açıdan yansıtılıyor.

Bu yıl yer alan Re-Players alanında Shakespeare'in Hamlet oyunu üç boyutlu olarak ziyaretçilerle buluşturulacak. Sanal gerçeklik öğelerini içeren Theatre Vr desteği ile ziyaretçiler canlandırmak istediği karakteri seçerek, oyun içerisinde yer alması sağlanıyor. Etkinliğe katılan birçok kişinin büyük beğensini kazanan sanal gerçeklik gelişen teknolojiyi gözler önüne seriyor. Ayrıca etkinlik alanındaki Dronezone isimli bir uçuş similasyonu yer alırken, futbol meraklıları için Digital Shootout adında simualsyon da bulunuyor.

Katılımcılara farklı bir deneyim yaşatacak bir diğer oyun ise Al Rap adındaki yapay zeka yazılımı kullanılarak hazırlanan, 3 farklı kelime seçilerek yazılan rap şarkı sözlerini eş zamanlı olarak seslendiren bir oyunda yer alıyor.

Anahtar Kelimeler:
TebInovasyonGirişimcilik
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.