TCDD Personel Alımı İlanını Yayınladı

TCDD, işçi alımı için ilanda yer alan şartları yerine getirmesi halinde vatandaşların başvurularını İŞKUR üzerinden yapabileceğini duyurdu.

TCDD Personel Alımı İlanını Yayınladı

TCDD, işçi alımı için ilanda yer alan şartları yerine getirmesi halinde vatandaşların başvurularını İŞKUR üzerinden yapabileceğini duyurdu.

12 Aralık 2017 Salı 11:56
192 Okunma
TCDD Personel Alımı İlanını Yayınladı

İş arayan vatandaşlara iyi haber TCDD’den geldi. Belirsiz süreli iş sözleşmesi yaparak personel alacağını duyuran TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, personel alımı ilanı İŞKUR tarafından verildi. Ayrıca TCDD personel alımını İŞKUR dışında, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden de duyurdu. İşle alınacak personel sayısı ve görevlerini de açıklayan TCDD 88 tren teşkil işçisi, 50 mühendis işçisi, 117 tren teşkil işçisi, 128 mekanik vasıta tesis cihaz ve vinç operatörü alacağını duyurdu.

Aranan iş bölümlerine 12-21 Aralık tarihleri arasında başvurular gerçekleştirilebilecek. İlanda yer alan şartları taşıyan adaylar, başvurularını Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürküklerine yapacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken maddeler TCDD Taşımacılık A.Ş’nin internet sitesi üzerinde yayınlanacak olan metinden ulaşılabilir.

İlana başvuran kişiler TCDD’nin belirlemiş olduğu İstanbul, Ankara, Malatya, Elazığ, Afyon, Bilecik, Kocaeli, Zonguldak, Karabük, Kırıkkale, Aydın, İzmir, Denizli, Balıkesir, Kars, Erzurum, Sivas, Van, Gaziantep, Hatay, Niğde, Konya, Kütahya, Yozgat, Muş, Balıkesir, Eskişehir, İzmir, Malatya, Osmaniye, Sakarya, Adıyaman, Bingöl, Kahramanmaraş, Kocaeli, Mardin, Mersin ve Tekirdağ illerinde görevlerini yapmaya başlayacaklar.

İlanda yer alan bölümlere başvuracak kişilerde aranan özellikler Tren Teşkil İşçisi için başvuran adaylardan; Raylı Sistemler İşletme, Raylı Sistemler Elektrik Elektronik, Raylı Sistemler İnşaat, Raylı Sistemler Makine ve Raylı Sistemler Mekatronik, bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Harita Mühendisi iş ilanı için başvuru yapacakların; Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

İnşaat Mühendisliği iş ilanı için başvuru yapacakların; İnşaat Mühendisliği diploması olması gerekmektedir.

Jeoloji Mühendisi iş ilanı için başvuru yapacakların; Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Jeolojisi diploması bulunması gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler:
TcddIş BaşvuruIş Ilanı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.