Satılamayan Şirket Evlerine Kiralı Test Alımı

Şirketlerin satılamayan evlerine teşvik amacıyla yeni sistem geliştirildi.

Satılamayan Şirket Evlerine Kiralı Test Alımı

Şirketlerin satılamayan evlerine teşvik amacıyla yeni sistem geliştirildi.

10 Şubat 2018 Cumartesi 13:03
191 Okunma
Satılamayan Şirket Evlerine Kiralı Test Alımı

Ev almak isteyenlere şirketlerin tamamlanan konutlarında satışı gerçekleştirilmeyen evler öncülük ediyor. Getirilen yeni sistemle, ev sahibi olmak isteyen vatandaş evinde önce kiracı niteliğinde bulunacak. Yaşam koşullarını ve evi test eden vatandaş daha sonra evi alabilecek.

Yaşadığı süreçteki kira bedelinin evin satın alım masrafından düşeceği belirtildi. Ev almak isteyenlerin, evleri beğenmemesi takdirinde ise, herhangi bir ücret artışına uğramadan kiracı olarak oturmaya ya da dilerse evden taşınması işlemleri gerçekleştirilecek.

Konut alım teşviklerini arttırmak için yapılan proje, parasal yönden sıkıntılı durumda olan vatandaşa zaman kazandırma avantajı bulunduruyor. Bununla beraber yaşadığı ortam şartlarını değerlendirmesi fırsatı sağlanıyor.

Servotel’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegil yapılan proje için,  “Konutta ‘önce kirala, sonra al’ kampanyaları önümüzdeki dönem artacak. Biz Zekeriyaköy ve Bahçeşehir’de denedik ve çok iyi dönüş aldık. Zaman içinde elinde büyük envanteri olan firmalar buna dönecek.” açıklamasında bulundu.

İstenilen ev özelliklerinin kişiye göre değiştiğini vurgulayan Heyfegil “Yeni trend basitlik ve konfor. Artık alıcı 6-7 odalı villa istemiyor. Eskiden ortalama 300 metrekare villa yapılırdı, artık talep ortalama 150 metrekarede. Daha ulaşılabilir ve yönetimi kolay yaşam alanları öne çıkıyor. Sosyal alanlarda da bu böyle. Büyük, kullanılmayan sosyal alanlar alıcıya maliyet olarak dönüyor, kira kadar aidatlar çıkıyor. Ofiste de durum benzer. Artık işveren de çalışanını sabah 9’da ofiste istemiyor. Önemli olan işlerin çözülür olması, o nedenle büyük ofislere de ihtiyaç azalıyor”  ifadesini kullandı.

Son Güncelleme: 10.02.2018 13:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.